Askerlik raporları artık sivilleşti

GATA’nın Bakanlığı’na devredilmesinin ardından artık sağlık raporları da bundan sonra 81 ildeki 389 hastaneden alınabilecek

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Bakanlığı, GATA ve askeri hastanelerin sivilleştirilmesinin ardından sağlık raporlarını da yeniden düzenledi. Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp 'ün imzasıyla illere gönderilen, "Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği Kapsamında Verilen Sağlık Raporları" konulu genelgede detaylar paylaşıldı. Buna göre TSK personeli, öğrencileri, öğrenci adayları ve askerlik yükümlülerinin görevlerine uyarlık bakımından sağlık yeteneklerini tespit etmek amacıyla yapılacak muayene ve sağlık raporları sivil hastanelerde yapılacak.

RAPORU HASTANE VERECEK
Genelgeye göre bundan sonra sağlık raporları yetkilendirilmiş hastanelerden verilecek. Engelli Sağlık Kurulu Raporlarını vermek için illerde ve ilçelerde yetkilendirilmiş 389 hastane askerlik raporlarını da verebilecek. Bunlardan 338'i bakanlığa bağlı devlet hastanesi, 51'i üniversite hastanesi olarak kayıtlarda yer aldı. Muayene ve düzenlenen raporlar hakkında hiçbir ücret talep edilmeyecek.

PİLOT VE DALGIÇLARA HASTANE
TSK bünyesinde görev yapacak pilot ve dalgıçlar için özel hastaneler yetkilendirildi. Buna göre pilotlar Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesinden, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi'nden ve Etimesgut Sait Ertürk Devlet Hastanesi'nden rapor alabilecek. Dalgıçlar, Muğla Marmaris Devlet Hastanesi'nden, Kocaeli Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nden, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden ve Haydarpaşa Sultan Abdülhamit Eğitim Araştırma Hastanesi'nden rapor alabilecek. Raporlara itiraz edilmesi halinde hakem hastane seçilerek, tekrar inceleme yapılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askerlik raporları artık sivilleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN