Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Çözüm mözüm yok çözüm vatandaşta’

Giriş Tarihi: 3.9.2016
‘Çözüm mözüm yok çözüm vatandaşta’

Başbakan : İç güvenliğin sağlanmasında taviz vermeyeceğiz. Çözüm mözüm yok kardeşim, çözüm vatandaşta. O fırsatı kaçırdılar, milletle aramızdaki hainleri çıkaracağız

Başbakan Binali dün düzenlediği basın toplantısıyla 65'inci hükümetin 100 gün içinde yaptığı çalışmaları anlattı. Yıldırım şunları söyledi::

EVLERİ YAPIYORUZ: Terör gruplarının güvenlik kuvvetlerimize, sivil vatandaşlarımıza yönelik saldırıları tamamen bitinceye kadar operasyonlara ara vermeden devam edeceğiz. 2.4 milyar lira civarında yeni temel atıyoruz. Operasyonlar sırasında yıkılan, vatandaşlarımızın binaları daha da güzel şekilde yapılacak. Bu terör örgütünün verdiği zarar daha büyük. O hendekleri kazmak suretiyle 10 milyar tutarında zarar verdiler. 3 yıl içerisinde o zararları tekrar ortadan kaldıracağız. 1 yıl içinde evler hepsine teslim edilecek.

ÇÖZÜM MÖZÜM YOK: Hükümetimiz iç güvenliğin sağlanması konusunda hiçbir taviz vermeyecek. Çözüm mözüm yok kardeşim, çözüm vatandaşta. O fırsatı kaçırdılar, vatandaşla aramızdaki bu hainleri çıkaracağız. Biz bu sorunu kentlerde büyük oranda kontrol altına aldık, şimdi kırsalda ile polisimiz bütün gücüyle üzerine gidiyor, gitmeye devam edecek. Bu konuda zafiyet asla kabul etmiyoruz.

FAYDASI GÖRÜLECEK: Önceden jandarma hem silahlı kuvvetlere, hem İçişleri Bakanlığı'na bağlıydı. Büyük sıkıntı oluşuyordu sevk ve idarede. Bunlar düzeltildi. Herkes şimdi patronunu biliyor, kimden emir alacağını biliyor ve işini nasıl yapacağını biliyor. Bunun terörle mücadele bakımından büyük faydasını önümüzdeki günlerde göreceğiz.Silahlı Kuvvetlerin yan işleri artık Milli Savunma Bakanlığı'na geçti. Asker kendi işiyle uğraşacak. Kendi işi ne, harbe hazırlık, taktik, savunma hizmetlerini yapacak. Daha uzmanlaşmış bir silahlı kuvvetler. Çevik, profesyonellerden oluşan ve her türlü tehdide karşı hazırlıklı bir hale geliyor. Mahallelerde ve çarşılarda bekçi sistemine geçiyoruz. Kalıcı ve geçici korucu sistemini özellikle bölgede yaygınlaştırıyoruz. Darbe gecesinde bile sahil güvenlik 2 bin tane göçmenin hayatını kurtardı.

NE ZAMAN AKILLANACAKLAR?: Operasyonlar sırasında Diyarbakır, Siirt, Şırnak bu bölgelerde yapılan çalışmalarda 40 ton uyuşturucu ele geçirildi. Bölücü terör örgütü bu kadar uyuşturucuyu ne yapıyor, içecek hali yok. Milleti, çocukları zehirliyor. Avrupa'ya götürüyorlar, oradakileri de zehirliyorlar. Avrupalılar ne akıllanacak merak ediyorum. Onlar, onlara sergi açtırmaya devam etsinler. 77 milyon kök kenevir imha edildi. Uyuşturucu işine bulaşan 8 bin 561 kişi gözaltına alındı bir kısmı tutuklandı. Parasal değeri 4 milyar. Lice'de 25 tane çalınmış araç bulduk. Bunlar bomba yüklenecek bir yerlerde patlatılacak. 910 araç da çalınmış. DAEŞ ile mücadelede Türkiye zayıf kalıyor diyenlere, 145 ülkenin vatandaşı olan 52 bin DAEŞ'li veya diğer bölücü terör örgütü şüphelisine giriş yasağı koyduk. 3 bin 800 kişiyi sınır dışı ettik.

ERDOĞAN HAKLI ÇIKTI
"100 gün Türkiye'de çok hareketli geçti. 15 Temmuz'da Türkiye darbe ile yüzleşti. Yıllardır sessiz ve derinden devleti işgal etmiş olan FETÖ, 15 Temmuz'da nihayet gerçek yüzünü gösterdi. Cumhurbaşkanımızın ne kadar bu konuda haklı olduğu ortaya çıktı. 3 ay içinde memleketin başına gelen işler pişmiş tavuğun başına gelmez. Bu millet darbe sonrası 11 milyar dolar parasını bozdurdu bankalara koydu. Hem darbeyi önledi hem ekonomiyi kurtardı. Böyle milletin önünde 24 saat selam durulur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Çözüm mözüm yok çözüm vatandaşta’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN