‘Savunmada değil taarruzda olacağız’

Çukurca’da operasyon bölgesini ziyaret eden Başbakan “Bunların kümelendiği 10-12 yer var” dedi; “Savunmada değil taarruzda olacağız” mesajı verdi

Giriş Tarihi: 6.9.2016
‘Savunmada değil taarruzda olacağız’
Başbakan , önceki gece Çukurca'da operasyon bölgesine giderek, 2. Hudut Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etti. Başbakan , 'bundan sonra savunmada değil taaruzda olacağız' mesajını verdi. Yıldırım, askerleri ziyaretinde, "Çok büyük iş yapıyorsunuz, milletin duası ve desteği hep sizinle beraber, Allah yar ve yardımcınız olsun. Sizin sayenizde bu memleketin evlatları, vatandaşları inşallah daha güzel günler görecek. İşiniz zor ama bir o kadar da kutsal bir görev yapıyorsunuz. Bütün bu işler sona erecek, buna inanıyoruz. Bugün memleketimizde herkes küçüğünden büyüğüne herkes bu terörün bitmesi gerektiğini düşünüyor. Zor anlarda büyük bir tehlike altında vatan savunması yapıyorsunuz. Milletin can ve mal güvenliğini temin ediyorsunuz. Dolayısıyla hükümet olarak sizlerin her türlü ihtiyacını karşılamak ve bu operasyonda sizin moral değerlerinizi en üst düzeyde tutmak birinci vazifemiz. Bakanımız inşallah onu buralarda daha sık göreceksiniz. Etrafımızda maalesef bir tezgahla karşı karşıyayız. Bizimle mertçe açıkça mücadele edemeyenler, bu alçak terör örgütünü kullanmak suretiyle enerjimizi azaltmaya çalışıyorlar" dedi. 15 Temmuz'dan sonra terörle mücadelede yeni bir yönteme girildiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu: "Savunmada değil, taarruzda olacağız. Nerede hangi taşın arkasında hangi mağaranın içinde o alçaklar varsa, bulup etkisiz hale getireceğiz. Bunu yapmazsak bu tehditle yaşamak mecburiyetinde olmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra alınması gereken tedbirler de var. Herhangi bir şekilde bir baskın yememeniz için bütün tedbirleri alıyoruz. Mücadelenin sonuç vermesinin en büyük şartı, hudut geçişlerinin kontrol altına alınması."

YURTİÇİNDE 12 KRİTİK BÖLGE
"Buna yönelik kapsamlı bir çalışmayı başlattık, inşallah kısa sürede buraları, hem sizlerin operasyonları hem diğer çalışmalarla kontrol altına alacağız ki ondan sonra bütün gücümüzü yurtiçinde bunların kümelendikleri 10-12 tane yer var. Bu yuvalarına girmek suretiyle inşallah memleketimizi yıllardır meşgul eden, bu alçak terör örgütünü hizaya getireceğiz. Sizlere güveniyoruz. Bütün millet sizin duacınızdır. Sizler sayesinde insanlar evlerinde rahat uyuyor. Allah'a emanet olun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Savunmada değil taarruzda olacağız’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN