FETÖ’nün çok gizli, gibi çalışan birimi deşifre oldu

Giriş Tarihi: 7.9.2016 11:01 Güncelleme Tarihi: 7.9.2016 11:22
FETÖ’nün çok gizli, polis gibi çalışan birimi deşifre oldu

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), artan operasyonlara karşı önlem olarak çeşitli tedbirler alırken, örgütün, operasyonlarda bilgi ve bulunmasını en aza indirgemek için çok gizli gibi çalışan bir birim kurduğu ortaya çıktı. Bu birimin, örgüt üyelerine ansızın baskınlar yaparak operasyonlara hazırladığı iddia edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından, örgütle ilgili her gün yeni yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) örgüt üyelerinin kullandığı şifreli yazışma olarak bilinen 'ByLock' sisteminde 50 bin kişilik bir liste ele geçirilmesiyle de operasyonlarda hızlandı. Örgütün operasyonlara karşı en az zayiat vermek amacıyla uyguladığı yöntem ise güvenlik güçlerini bile etti.

İŞTE İHRAÇ EDİLEN VALİLER, KAYMAKAMLAR VE BİNLERCE FETÖ'CÜ MEMUR

ÖRGÜTÜN İÇİNDE POLİS GİBİ ÇALIŞAN BİRİM VAR

Son yapılan operasyonlarda ağır kayıplar veren örgüt, bu kayıpların önüne geçmek için tedbirini artırdı. Bu durum, ele geçirilen ByLock yazışmalarında da ortaya çıkarken, FETÖ kendi içerisinde gibi çalışan bir birim kurdu. Örgüt, bu birimle isim listesi, himmet paraları ve destek sağlayan şirketleri az da olsa gizlemeyi başardı.

İŞTE RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN İHRAÇ LİSTESİ

GİZLİ BİRİM ANİDEN BASKINLAR YAPIYOR, KURALLARA UYMAYANA CEZA KESİYOR

Kendi içerisinde istihbarat ağı da oluşturan gizli birimin, örgüt üyelerine aniden baskınlar yaptığı belirtildi. Operasyonlara karşı örgüt üyelerini hazırlayan birimin, baskın yaptığı yerlerde gördüğü ve bulduğu ile dosyalara el koyduğu, önlem almayan üyelere ise çeşitli cezalar verdiği iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün çok gizli, polis gibi çalışan birimi deşifre oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN