Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan 'ın kabulü

, Uzay Teknolojileri Bakanı Tsuruho'ya, ülkesinin, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği dayanışması dolayısıyla teşekkür etti

Giriş Tarihi: 8.9.2016 18:59 Güncelleme Tarihi: 8.9.2016 20:42
Başbakan Yıldırım'ın kabulü

Başbakan Binali , Uzay Teknolojileri Bakanı Yosuke Tsuruho'ya, ülkesinin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde gösterdiği dayanışma dolayısıyla teşekkür etti.

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde, Uzay Teknolojileri Bakanı Tsuruho'yu kabul etti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Tsuruho, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ve Japon Hükümetinin 15 Temmuz'daki menfur darbe girişimi karşısında Türkiye'ye dayanışma mesajını iletmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiğini bildirdi.

Tsuruho, ayrıca, seçim bölgesi olan Wakayama'ya bağlı Kuşimoto halkının da iyi dilek ve temennilerini de beraberinde getirdiğini belirtti.

Başbakan Yıldırım da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Japonya'nın gösterdiği dayanışma için teşekkürlerini dile getirerek, FETÖ'nün, yapılanması bulunan her ülke için bir tehdit arz ettiğini, bu çerçevede, Japonya ile iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.

Ertuğrul Fırkateyni faciasının yaşandığı Kuşimoto'nun, hem Türkiye tarihinde acı bir sayfa hem de Japon halkıyla dostluğun bir nişanesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, bu tarihi olayın her daim gelişmekte olan Türk-Japon ilişkilerine güçlü bir temel kazandırdığını, bu sağlam dostluk bağları üstünde üst düzey siyasi diyaloğu sürdürerek, Türk-Japon ilişkilerini geliştirmeyi arzu ettiklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım'ın kabulü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN