Erdoğan’dan valilere 'Adil olun' uyarısı

Giriş Tarihi: 8.9.2016 16:25 Güncelleme Tarihi: 8.9.2016 17:10
Erdoğan’dan valilere 'Adil olun' uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Valilere FETÖ temizliğinde adil davranma uyarısında bulundu: "Görevinde kalmasına neden olduğunuz her bir FETÖ üyesi için vebal altında kalacağınızı unutmayın"

Cumhurbaşkanı bugün 81 ilden gelen Valileri Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Burada misafirlerine bir konuşma yapan Erdoğan FETÖ temizliği sırasında yanlışlıklar ve dışı uygulamalar konusunda azami dikkat ve hassasiyet gösterilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

"KARARLI, DİKKATLİ VE ADİL OLUN"

Gerek FETÖ, gerekse PKK ile mücadelenin önemli boyutu da kamu görevlilerinin tasfiyesi oluşturuyor. OHAL çerçevesinde süratli bir takım adımlar attık. Aynı süreci PKK terör örgütünün kamu kurumları içindeki destekçileri için de başlattık. Sizden ricam kararlı ve dikkatli çalışma yapmanızdır. Sizlerden memurları açığa alma yarışına girmenizi istemiyorum, adil davranmanızı istiyorum.

VEBALİ UNUTMAYIN

Devlet içinde bıraktığınız her bir terör örgütü mensubundan dolayı da çok büyük vebal altında kalacağınızı da bilmelisiniz. Devletin devlet gibi davranmadığı yerde meydan terör örgütlerine kalır.

GÖREVİNİZ 24 SAAT

Ben bir valiyi aradığım zaman; 01.00'de, 02.00'de, 03.00'te ararım. 'Bu saatte aranır mı' denilmez. Valinin görevi 24 saat. Bu anlayışla çalıştığımızda bu devlet, devlet olur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan’dan valilere 'Adil olun' uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN