'da 8 bin polisle eşsiz önlem!

Giriş Tarihi: 9.9.2016 16:11 Güncelleme Tarihi: 9.9.2016 16:15
İstanbul'da 8 bin polisle eşsiz önlem!

Emniyet Müdürlüğü, yaklaşan bayram öncesi alınacak önlemler ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, kurban bayramı boyunca kentte 2 bin polisi, 1000 güven timi, 2 bin önleyici hizmetler personeli, 3 bin diğer birimler personeli olmak üzere toplam 8 bin polisin görevlendirildiği belirtildi.

Açıklamada "Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur ve güven ortamı içinde geçirmeleri amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüzce alınacak emniyet tedbirleri bayram öncesi, bayram süresi ve bayram sonrası olmak üzere 3 aşamalı olarak planlanmıştır" denildi.
Bayramda alınan önlemler ise şu şekilde belirtildi:

- Şehir içi ve şehirlerarası güzergahta takviye ekibi ve personel görevlendirildi.
- Alışveriş merkezleri, hayvan pazarları ve pazar yerleri ile ana arterler civarında devriye ekipleri artırıldı, denetim ve kontroller sıklaştırıldı.
- terminalleri, hava ve deniz limanları, tren garları, şehir içi otobüs ve minibüs durakları, metro-metrobüs istasyonları ve vapur iskeleleri gibi ulaşım yerleri asayiş ve trafik ekipleri ile takviye edildi, seyahat eden yolcuların güvenliği için bagaj ve eşya denetimleri artırıldı.
- Mezarlıklarda hırsızlık olaylarına karşı devriye ekipleri görevlendirildi, haksız olarak otopark ücreti talep eden kişiler hakkında denetimler artırıldı.
- Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde resmi ve sivil ekiplerce denetimler sıklaştırıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da 8 bin polisle eşsiz önlem!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN