İnlerinde vuruldular

Giriş Tarihi: 10.9.2016
İnlerinde vuruldular

Teröristlerin mevzilendiği Kaletepe’de, 12 nokta PKK’lılardan temizlendi. Örgütün kış üslenmesine de darbe vurulmuş oldu

Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in teröristlerden temizlendiğini söylediği Çukurca Kaletepe'den yansıyan fotoğraf kareleri güvenlik güçlerinin hangi şartlarda teröristlerle mücadele ettiğini gözler önüne serdi. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Gürel, dün yaptığı açıklamada, Kaletepe'nin teröristlerden temizlendiğini, 12 noktanın daha temizleneceğini söylemişti. Teröristlerden temizlenen Kaletepe'deki Doçka ve Zağros mevzileri, güvenlik güçlerinin nasıl bir ortamda terörle mücadele verdiğini gösteriyor. Fotoğraflarda, PKK'lı teröristlerin mağaraların içine gizlendikleri görülüyor. Bölge örgütün Kış üslenmesi için de merkez konumundaydı. Sözde 'öz savunma' bölgelerinden biri olarak gören terör örgütü, kış aylarında şehirlerde yapmayı planladığı hain eylemlerde 'üs' olarak kullanmayı amaçlıyor. Diğer taraftan Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde de terör operasyonu yapan birliklerin arasına sızmaya çalışan teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TOPLAM BİLANÇO: 186
Çukurca'ya bağlı Uzunudere'de Bayraktar silahlı İHA tarafından 2 terörist etkisiz hale getirdi. Şemdinli'de de 14 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonla öldürülen terörist sayısı 186'dan 188'e yükseldi. F-16'lar da PKK'nın 'ın kuzeyindeki Avaşin/ Basyan ve Hakurk bölgelerindeki 3 hedefi imha etti. Şemdinli Derecik bölgesindeki operasyonda da bir terörist öldürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnlerinde vuruldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN