Mekke’de 15 Temmuz şehitleri için edildi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetin davetiyle topraklara giden şehit yakınlarıyla buluştu. Görmez, 15 Temmuz şehitleri için etti

Giriş Tarihi: 11.9.2016
Mekke’de 15 Temmuz şehitleri için dua edildi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mekke'de 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarıyla bir araya geldi. Şehit yakınları için Diyanet'in Mekke Hac İdaresi Merkezi'nde gerçekleşen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Şehit aileleri, kendilerini topraklara davet eden ve organizasyonda emeği geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan , Aile ve Sosyal Poltikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e teşekkür etti. Görmez, Mekke'de gerçekleşen buluşmada şehitler için etti. Dua sırasında kimi şehit yakınları göz yaşlarını tutamadı.

İSİMLERİ YAŞAYACAK
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 15 Temmuz şehitlerinin ülkeyi, milleti ve medeniyeti büyük bir badireden hatta dağılmaktan kurtardığını belirterek, "Şehitlerimizin isimlerini bundan sonra yapılacak nice Kur'an merkezlerine, Kur'an kurslarınıza, camilerimize, mabetlerimize vererek yaşatacak ve ebedileştireceğiz" dedi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed, evladını yitirdiği zaman 'kalp hüzünlenir, göz yaşarır' dediğini hemen arkasından da 'Fakat Rabbimizin razı olmadığı hiçbir söz ağzımızdan çıkmaz' ifadesini kullandığını söyleyen Görmez, "Kaldı ki, kaybettiğimiz bu canların her biri, Peygamberlerin gıpta ile baktığı bir makama erdiler. Biz bunu gündelik hayatın akışı içerisinde anlamakta zorluk çekiyoruz. Ama Sevgili Peygamberimizin ifadesidir bu. Peygamberin dahi peygamberlikten sonra gıpta ile baktığı bir makam varsa, o da şehadettir"dedi.

ŞEHİTLERE ADANMIŞ HAC
Bu yılki haccın şehitlere adanmış bir hac olduğunu Arafat'a onların ruhaniyetleriyle çıkılacağını belirten Başkan Görmez, "15 Temmuz şehitlerine Afrika'daki mazlumlar dua ediyor. Çünkü, Afrika'daki mazlumlar da kaybedecekti eğer biz 15 Temmuz gecesinde kaybetseydik, dünyanın bütün mağdurları, mazlumları kimsesiz kalacaktı" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mekke’de 15 Temmuz şehitleri için dua edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN