Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK'dan Dağlıca'da harekatı

Giriş Tarihi: 11.9.2016 02:10 Güncelleme Tarihi: 11.9.2016 05:50
TSK'dan Dağlıca'da hava harekatı

TSK, 'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca kırsalında, savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatında bölgede tespit edilen 5 hedefin altına alınarak imha edildiğini, ayrıca Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgede anlık alınan bir istihbaratın sonucunda Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgede Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen harekatında 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün 11.29-12.16 saatleri arasında Yüksekova-Dağlıca kırsalında, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca ile hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Hava taarruzunda bölgede tespit edilen 5 hedefin imha edildiği, görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının ise emniyetle üslerine döndüğü bildirildi.

Açıklamada, bugün, Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgede saat 10.15'te anlık alınan istihbaratın sonucunda Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında ise 5 teröristin etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

Ayrıca, dün Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında anlık istihbaratın değerlendirilmesi sonucu 14.12-14.20 saatleri arasında Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca düzenlenen hava harekatında 2, aynı bölgede, alınan anlık istihbarata dayalı olarak saat 10.12'de silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında da 2 olmak üzere toplam 4 teröristin etkisiz hale getirildiği de kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan Dağlıca'da hava harekatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN