‘Birliğimize kasteden kirli oyunlar beyhude’

Giriş Tarihi: 12.9.2016
‘Birliğimize kasteden kirli oyunlar beyhude’

Başbakan bayram mesajında, “İnsanlık suçlarının en ağırı olan terörü ülkemizden tasfiye edinceye kadar mücadelemiz sürecek” dedi

Başbakan , Kurban Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı. mesajında şunları söyledi:
İslam dünyasında kan, gözyaşı, acı, şiddet ve nefretin bir an evvel son bulması ve bayramların artık mana ve muhtevasına uygun olarak güven ve huzur içinde idrak edilmesi, barış ve esenlik getirmesi en büyük arzumuz.
Terör örgütlerinin hiçbir Müslüman evladını zehirlememesi için büyük bir mücadele veriyoruz. Vatandaşlarımız emin ve müsterih olsunlar ki, insanlık suçlarının en ağırı olan terör ve şiddeti ülkemizden ve bölgemizden tamamen tasfiye edinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.
Milletimiz, büyük bir dirayet ve cesaretle girişimini boşa çıkarmakla kalmamış, ruhunu hiçbir güce teslim etmeyeceğini de yeni ve eşsiz bir istiklal destanıyla cümle âleme göstermiştir.
Herkes şundan emin olsun ki, ihanet şebekeleri, saçtıkları nifak tohumlarıyla böyle yekvücut olmuş bir milletin bütünlüğüne asla halel getiremeyecekler. Birliğimize kasteden, gücümüzü kırmak isteyen bütün o kirli oyunlar beyhudedir.
Terörle, şiddetle İslam dünyasını ve ülkemizi acıya boğmak isteyen şeytani şer odakları inşallah bu topraklardan ve İslam yurdundan tamamen temizleneceklerdir. Kan ve şiddetten beslenenler, umutlarımızı kırmak isteyenler büyük Türkiye'nin önünü kesemeyecektir.

15 Temmuz şehitlerinin kabirlerini ziyaret etti
Başbakan Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım'la dün İstanbul Üsküdar'da ikamet eden bir akrabasını ziyaret etti. Daha sonra Çengelköy Mezarlığı'na giden Başbakan Yıldırım, burada eşi Semiha Yıldırım'ın aile kabristanı ile 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlerin mezarlarının başında dua okudu. Vatandaşlarla sohbet eden Yıldırım, çocuklarla da yakından ilgilendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Birliğimize kasteden kirli oyunlar beyhude’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN