FETÖ'nün eski imamı itiraflarda bulundu

Giriş Tarihi: 12.9.2016 08:59 Güncelleme Tarihi: 12.9.2016 10:30
FETÖ'nün eski asker imamı itiraflarda bulundu

FETÖ/PDY’nin eski ‘ imamı’ H.P., örgütün 1986’dan itibaren TSK’ya sızma taktikleri ve imamları hakkında itiraflarda bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay’ın yürüttüğü soruşturmada firari eski savcı Fikret Seçen’in de aralarında bulunduğu asker imamları hakkında çıkarılan yakalama kararında FETÖ/PDY’nin eski ‘asker imamı’ H.P.’nin itiraflarının etkili olduğu öğrenildi.

1990'lı yıllardan bu yana, ve başta olmak üzere i üstlerin ve kolorduların bulunduğu bütün illerde askerlerle irtibatı sağlamak üzere Cemaat mensupları görevlendirildiğini belirten H.P. itiraflarında özetle şunları anlattı:

EN MEŞHURU

En meşhuru darbenin ertesi günü ismi medyaya yansıyan Adil Öksüz'dür. Öksüz, Gülen'in özel yetiştirdiği mollalardandır. Adil Öksüz'ün, 20 yıldır M.Ö.'nün yardımcısı olarak Hava Kuvvetleri'nden sorumlu olduğunu düşünüyorum.

İKİ YENİ KARARNAMEYLE İHRAÇ EDİLENLERİN LİSTESİ

MOLLALARIN İMAMI

Gülen, 36 yıldır sürekli yakın çevresinde 10 ile 30 arasında sayısı değişen ilahiyat mezunu mollalara ders verir. Bu mollalardan en bilgili ve kabiliyetlerini seçerek özel görevlendirmeler yapar. Mollaların imamı ise son 25 yıldır C.T. hocadır.


RÜTBELERİNİ TAKTI

Fethullah Gülen ABD'ye gittiği tarihe kadar 3-5 subaydan sorumlu 'murakıp' denilen kişiler, Altunizade FEM Dershanesi'ne özel arabayla gelir, gizli arka kapıyı kendilerinde bulunan kumandasıyla açıp içeri girer, kimseye görünmeden asansörle direkt 5. kata çıkardı. Gruplar birbirini görmeden Gülen'in özel odasına geçerdi. Askeri öğrenciler mezuniyet töreni sonrası Gülen'in özel odasına gelirdi. Gülen'e hediyeler sunar, Gülen de onlara pahalı bir saat veya kalem gibi hediyeleri verir, rütbelerini kendi eliyle takar ve dua ederdi. 1998'e kadar bu seremoni bütün Harp Okulu mezunlarına ve rütbe değişimi yapan askerlere uygulandı. -Habertürk -

KAÇAK ADİL ÖKSÜZ FUTBOLA DA EL ATMIŞ HAKAN ŞÜKÜR'Ü BAKIN FETÖ'YLE KİM TANIŞTIRMIŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün eski asker imamı itiraflarda bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN