Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taktikler ‘B’den

İfadede kısa konuş, ayrıntıya girme... Ligin adı bile Banka ’ydı de... Banka yakındı, annemindi de

Giriş Tarihi: 12.9.2016 21:19 Güncelleme Tarihi: 12.9.2016 22:23
Taktikler ‘B’den

FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) üyeleri hakkında açılan adli ve idari soruşturmalarda nasıl ifade vermeleri gerektiğine ilişkin bir metin hazırladıği ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre FETÖ soruşturmasında tutuklanan ve MOBESE'yi Türkiye'ye getiren ekipte yer aldığı için sistemin adındaki 'B'yi temsil eden İstihbaratçı Basri Aktepe'de çıktığı iddia edilen belge "Cenab-ı Allah Ramazan gibi bir ömür yaşamayı ve bayram gibi bir ahirete kavuşmayı nasip etsin. Bayramınız mübarek olsun" ifadeleriyle son buluyor.

KURUM KURUM, İL İL FETÖ OPERASYONUNUN BİLANÇOSU!

Belge özetle şöyle:

İSLAMİ USUL VURGUSU

Kesinlikle çok kısa konuşmalı, ayrıntıya girmemeli akrabalarla ilgili açıklama yapılmamalıdır. Bunun kendisini ilgilendiren bir konu olmadığı söylenmelidir. Ancak bu konuda ailesine de bilgi verilmeli, nasıl ifade vermesi gerektiği konusunda yönlendirilmelidir.

Hiç kimseden talimat alınmadığı kesin bir şekilde vurgulanmalı.

Faizsiz bankacılık sistemi ile İslami usullere uygun bir bankada değerlendirme istediğinden, çalıştığı yere / evine vs. yakın olduğundan Banka 'ya yatırdığını söylemelidir. İfadede mutlak suretle İslami usullere uygun bir banka olduğu ifadesi vurgulanmalıdır.

AİHM'YE GİDERİM DEYİN

Mal bildiriminde bulunmadığından ifadesi istenenler, durumlarına uyuyorsa nın kendisine ait olmadığını hasta anne, baba, dede, amca vb yakınına ait olduğunu kendilerine sorulması halinde bunu teyit edebileceklerini belirtmelidir.

Suçtan elde edilmemiş olan ve helal bir şekilde (helal kısmı vurgulanmalı) emeği ile elde ettiği birikimini, herhangi bir bankaya yatırması nedeniyle hakkında soruşturma açılmayacağı, Bank Asya'ya yatırmış olması nedeniyle de soruşturma açılmayacağı belirtilmelidir.

Kişisel verileri bankadan illegal çıkartan, hesapları ile ilgili bilgileri paylaşan ve hukuki bir gerekçeye dayanmayan bu soruşturmaya imza atan herkesten davacı ve şikayetçi olunmalıdır. Yine İslami usullere uygun faizsiz bankacılık sistemine göre faaliyet gösteren bir bankaya para yatırılması nedeniyle hakkında bu idari/adli soruşturmayı yürütenlerin Anayasa'yı ihlal ettikleri belirtilerek AİHM'ye kadar başvuracağını belirtilmelidir.

TFF 1. Futbol Ligi'nin isim sponsorluğunu uzun yıllar Banka Asya'nın yapması, ligin adının Banka Asya 1. ligi olması, THY dahil birçok kamu kurum ve kuruluşunun mevduatının bulunması ifade edilebilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taktikler ‘B’den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN