Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Din Şûrası’nı toplayıp hataları konuştuk’

Giriş Tarihi: 14.9.2016
‘Din Şûrası’nı toplayıp hataları konuştuk’
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mekke'de basın mensupları ile bayramlaştıktan sonra değerlendirmelerde bulundu. İşte Görmez'in aralarında SABAH muhabiri Hüseyin Kaçar'ın da bulunduğu gazetecilere anlattıklarının özeti:
Hacıların en büyük duası 'nin dünya mazlumlarının ümidi olmaktan çıkması için müstevlilerin yönettikleri terörün bitmesi yönünde. Cenabı Hak sınır ötesine geçen askerlerimize yardım etsin.
15 Temmuz'daki soylu direnişi, bir merhamet ve adalet ile taçlandırırsak tarihteki yerimizi alırız. 15 Temmuz'dan sonra devlet adalet üzerinde duracak.
15 Temmuz'dan hemen sonra olağanüstü din Şûrası'nı topladık. 3 günlük şurada Diyanet Yüksek İşler Kurulu'nun din eğitimine katkıda bulunan bütün sivil dini yapılarla bir araya gelerek, bu hatalara bir daha bu milleti dücar etmemek için, ortak görevlerin neler olduğu konusunda istişarelerde bulunduk. 'de dini hayata katkı sunan sivil dini yapılarla bir araya gelerek değerlendirmeler yapılacak.
14-15 Ekim'de Avrasya İslam Şûrası'nı toplayarak 'de vardığımız bu neticeleri Asya ve Orta Asya ile Balkanlar ve Avrupa'daki teşkilatlarımıza anlatacağız. İslam Dünyasında en büyük kuruluşları bu toplantıya gözlemci olarak davet edeceğiz. Şûra'ya Cumhurbaşkanımızı da davet ettim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Din Şûrası’nı toplayıp hataları konuştuk’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN