Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte faşistin gerçek yüzü

’da aşırı sağ parti lideri Geert Wilders parlamentoda öfke kustu: 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olmadı diye üzüldüm. Askeri rejim her halükârda Erdoğan’dan iyidir

Giriş Tarihi: 15.9.2016
İşte faşistin gerçek yüzü

AB ülkelerinden 'nın Parlamentosu'nda 15 Temmuz'da Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ve sonrasında gelişen olaylar ele alındı. Oturumda konuşan aşırı sağ ırkçı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, faşist yüzünü bir kez daha gösterdi. Darbe girişiminin başarısız olmasına üzüldüğünü belirten Wilders, "Askeri rejim, her halükârda Erdoğan'dan iyidir" şeklinde sözler sarfetti. Wilders'e tepki gösteren Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) lideri Sybrand van Haersma Buma ise "Erdoğan seçilmiş lider. Darbe girişimi seçilmiş bir yönetime karşı yapıldı" dedi.

HIRİSTİYAN DEMOKRAT'TAN TEPKİ
BBCTürkçe'nin haberine göre Parlamentosu'nda 15 Temmuz darbe girişiminin görüşüldüğü oturumda aşırı sağcı lider Wilders ile diğer siyasi parti temsilcileri arasında, "demokrasi" tartışması yaşandı. Sözlerine, "Ne yazık ki, 15 Temmuz'daki darbe girişimi başarılı olmadı" diye başlayan Wilders, "Askeri rejimin her halükarda Erdoğan rejiminden iyidir" diyecek kadar ileri gitti. Wilders'a Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) lideri Sybrand van Haersma Buma tepki gösterdi. Buma, "Burası demokrasinin temsil edildiği bir yer. Beğensek de beğenmesek de Erdoğan seçilmiş bir lider ve darbe girişimi seçilmiş bir yönetime karşı yapıldı" şeklinde konuştu. BBC, parlamento oturumunda aşırı sağ dışındaki diğer temsilcilerinin de darbe girişimini eleştirdiğine dikkat çekti. BBC'ye göre oturumda Hıristiyan Demokrat Parti, Türkiye kökenli göçmenlerin çifte vatandaşlık hakkının kaldırılmasını ve Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin derhal durdurulmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte faşistin gerçek yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN