Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Abdülhamit’in portresi asıldığı haberleri gerçek dışı"

Giriş Tarihi: 22.9.2016 17:14
Abdülhamit’in portresi asıldığı haberleri gerçek dışı

Başkanlığından yapılan açıklamada, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın, Mecliste ’ün portresinin bulunduğu yere Sultan II. Abdülhamit’in portresini astırdığı haberlerinin tamamen gerçek dışı, yalan, tezvirat ve provokasyon amaçlı olduğu bildirildi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, bazı basın ve yayın organlarında TBMM'de "Muhalefet Kulisi olarak bilinen bölümde yer alan, halıya dokunmuş portresinin kaldırıldığı ve yerine Sultan II. Abdülhamit'in resminin asıldığı" yönünde çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı.

Söz konusu portrenin bulunduğu yerde yapılan Proje Aslına Döndürme çalışmaları için ve Değerlendirme Kurulunun onayının alındığı belirtilen açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Bu onay ve binanın asıl projesi çerçevesinde çalışmalara başlanmıştır. Bombalama sonucu hasar gören kısımlarla ilgili onarım ve tadilat çalışmaları da devam etmektedir. Tadilat ve onarım yapılan kısımlarda bulunan, bahsedilen portre de dahil, duvara montajlı tüm resim, portre, televizyon ve aksesuarlar yerlerinden çıkarılmış ve yerlerine de herhangi bir resim ya da obje asılmamıştır.

Haberlerde iddia edildiği gibi TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Atatürk'ün portresinin bulunduğu yere Sultan II. Abdülhamit'in portresini astırdığı haberleri tamamen gerçek dışı, yalan, tezvirat ve provokasyon amaçlıdır.

Meclisimizin her yanında, her odasında Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün resimleri bulunmaktadır ve bulunmaya da devam edecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Abdülhamit’in portresi asıldığı haberleri gerçek dışı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN