Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanı Berat Albayrak, New York'ta toplantıya katıldı

ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 'nin enerji kaynaklarını çeşitlendirmesi ve stratejik olan bölgesindeki ülkelerle farklı sinerjiler oluşturarak daha etkin bir rol alması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 22.9.2016 01:57 Güncelleme Tarihi: 22.9.2016 22:30
Enerji Bakanı Berat Albayrak, New York'ta toplantıya katıldı

New York JW Marriott Essex House'ta düzenlenen 8'inci Yatırım Konferansı'nda konuşan Albayrak, 'nin kaynaklarını çeşitlendirmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin, yılda toplam 50 milyar metreküpün üzerinde tüketimle dünyanın en fazla doğalgaz tüketen ülkelerinden biri olduğunu belirten Albayrak, "Gaz talebimizin yüzde 50'sinden fazlası tek bir ülkeye dayanıyor. Alternatif kaynaklar oluşturmalıyız." ifadelerini kullandı.


Albayrak, Türkiye'nin stratejik konumuna işaret ederek, bölgesindeki Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Suudi Arabistan, İran ve Katar gibi petrol ve doğalgaz rezervleri zengin ülkelere dikkati çekti.

Türkiye'nin, petrol ve doğalgaz kaynaklarının sınırlı olduğunu anlatan Albayrak, coğrafi bakımdan söz konusu rezervlerle enerji talebinin yüksek olduğu Avrupa pazarı arasında bulunduğunu vurguladı.

Enerji Bakanı Berat Albayrak, New York'ta toplantıya katıldı...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji Bakanı Berat Albayrak, New York'ta toplantıya katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN