Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti ve ’de FETÖ zirvesi

ve Kılıçdaroğlu AK Parti’de baş başa görüştü. Yıldırım, şikâyetler için illerde kurullar oluşturulduğunu hatırlattı. Kılıçdaroğlu, mağdur olduğunu iddia edenleri gündeme getirdi

Giriş Tarihi: 23.9.2016
AK Parti ve CHP’de FETÖ zirvesi
Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, OHAL kapsamında çıkartılan kanun hükmünde kararnamelerin (KHK) bazı noktalarının anayasaya aykırı olduğunu iddia etmiş, FETÖ temizliğinde mağdur olanların kendilerine başvurduğunu söylemişti. Bu iki konu hakkında ise Başbakan Binali ile k istediğini dile getiren Kılıçdaroğlu'na, Yıldırım'dan davet gitti. Yıldırım ve Kılıçdaroğlu dün AK Parti Genel Merkezi'nde yaklaşık 1 saat 45 dakika baş başa görüştü. Yıldırım, görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu'na kapıya kadar eşlik etti.

O İHBARLAR İÇİN GENELGE
Görüşmede, FETÖ ile mücadele, OHAL kapsamında çıkan KHK'ler ve mini anayasa paketi gündeme geldi. Kılıçdaroğlu, FETÖ temizliği için çıkarılan KHK'lerin bir kısmından rahatsız olduklarını iletti. Kılıçdaroğlu, FETÖ'cü darbe girişiminin ardından gözaltına alınan erlerin serbest bırakılmasını da istedi. Görüşmede, "isimsiz ihbar mektupları" da gündeme geldi. Yıldırım, bu konuyla ilgili bir genelgenin de OHAL kapsamında çıkarılacağını aktardı.

MİNİ ANAYASADA UZLAŞI
Toplantıda, mini anayasa değişikliği konusunda gelinen son durum ele alındı. Her iki lider de bir an önce uzlaşı sağlanarak mini anayasa çalışmalarının sonuçlandırılması konusunda ortak görüşte oldukları belirtildi. Bu arada Yıldırım, görüşme sonrası İstanbul'a hareket etti. Yıldırım, eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'a yakın isimlerden işadamı Mazhar Gürgen Bayatlı'nın Florya Basınköy Camisi'nde kılınan cenaze namazına katıldı. Ardından Kılıçdaroğlu ile görüşmesine ilişkin soruları yanıtlayan Yıldırım, "Birkaç başlıkta görüşme gerçekleştirdik. Bunlardan biri, Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu. Diğer bir konu terörle mücadele. Bir başka konu da FETÖ ile yapılan mücadele ve bu konudaki çalışmalarda bazı yanlışlar olduğuna dair duyumlar" dedi.

MAVİ KLASÖRLE GELDİ
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile randevu talebi üzerine bir araya geldi. Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nu partinin protokol kapısında karşıladı. Kılıçdaroğlu'nun arkasındaki görevlinin elindeki mavi klasörler dikkat çekti. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü. Yıldırım, misafirini kapıya kadar uğurladı.MHP'YE DE DAVET GİTTİ
Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'yi arayarak görüşme talebini iletti. Yıldırım ve Bahçeli'nin mini anayasa paketini, terörle mücadele, Fırat Kalkanı Harekatı ve FETÖ ile mücadele konularını ele aldıkları öğrenilirken, yüz yüze görüşmenin Anayasa Komisyonu'nun somut kararlar aldıktan sonra gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti ve CHP’de FETÖ zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN