Mesut Yılmaz'dan sonra Tansu de kolları sıvadı

Tansu kadın liderleri ve politikacılarına 15 Temmuz hain darbe girişiminin içyüzünü anlatan ve "o kamyonetin" fotoğrafının da yer aldığı bir mektup gönderdi.

Giriş Tarihi: 23.9.2016 10:47
Mesut Yılmaz'dan sonra Tansu Çiller de kolları sıvadı

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın 15 Temmuz hain kalkışmasını Avrupa'ya anlatmak üzere konferans turuna çıkmasından sonra bir diğer Eski Başbakan Prof.Dr. Tansu de darbe girişimini ya anlatmak için kolları sıvadı.

ÇİLLER KADIN LİDERLERE O KAMYONETİN FOTOĞRAFINI GÖNDERDİ

Eski Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller üyesi olduğu Dünya Kadın Liderler Konseyi tarafından Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantıları vesilesiyle Genel Merkezi'nde 21 Eylül 2016 Çarşamba günü düzenlenen Kadına Yönelik Şiddetin Maliyeti konulu Panel katılımcılarına, ülkemizde 15 Temmuz gecesi yaşanan terörist darbe girişimini anlatan bir mektup ve ekinde o gecenin anlamlı anlarından olan kamyonet sürücüsü kadının ve arkadaşının fotoğrafını iletti.

Dünya Kadın Liderler Konseyi (Council of Women World Leaders) 1996 yılında oluşturuldu ve geçmiş dönemlerde ve günümüzde çeşitli ülkelerde cumhurbaşkanı veya başbakan olarak görev yapan kadın liderlerin üyesi olduğu bir Konsey olarak biliniyor. Kuruluş, BM şemsiyesi altında yer alıyor. Dönem Başkanlığını Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite yapıyor

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesut Yılmaz'dan sonra Tansu Çiller de kolları sıvadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN