Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İmzasız ihbarlar' için genelge hazırlanacak

Başbakan , FETÖ ile ilgili soruşturmalarda imzasız ihbarlara yönelik genelge hazırlanacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 24.9.2016 07:44 Güncelleme Tarihi: 24.9.2016 07:45
'İmzasız ihbarlar' için genelge hazırlanacak

Başbakan , 'da cuma namazı çıkışı basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Yeni kabineye ilişkin bir revizyon planının olup olmadığı sorulan Başbakan , "Öyle bir şey yok. Nereden çıkardınız? İşler yolunda. İş bulamayınca yeni mevzular çıkarıyorsunuz" diye yanıt verdi.

"FETÖ ile mücadele bir milli meseledir"

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının kullandığı 'ByLock' sisteminin bazı milletvekillerinde ve bakanlarda çıktığı yönündeki iddialar da sorulan Yıldırım, "İddialara göre amel edilmez. İddia varsa araştırılır. Gerçeği ortaya çıkarılır. Hiçbir şey gerçekleşmeden üzerinden konuşmak haksızlıktır. FETÖ ile mücadele bir milli meseledir. Kim olursa olsun nereye giderse gitsin her türlü mücadele yapılacaktır. Burada hiç kimsenin istisnası söz konusu değildir" dedi.

"İmzasız ihbarlara yönelik genelge hazırlanacak"

FETÖ ile ilgili soruşturmalara ilişkin gelen imzasız ihbarlara yönelik genelge hazırlanacağını açıklayan Başbakan Yıldırım sözlerine şöyle sürdürdü:

"İmzasız ihbarlar bürokrasinin en büyük hastalığıdır. Birbirine çekemeyenler, birbiriyle hesabı olanlar, birbirinin yerinde gözü olanlar maalesef kimliğini gizleyerek, arkadaşlarını ihbar ediyor. Mağduriyetler oluşuyor. Biz bu yönde ismini, kimliğini yazmayan; adresi, yeri, yurdu belli olmayan ihbarları dikkate alınmaması için genelge yapacağız. FETÖ belası da bizim başımıza biraz böyle geldi. Onun için gereksiz mağduriyetlerin önlenmesi için mutlaka ciddi belgeye, bilgiye dayalı olan her türlü ihbarı değerlendiririz; ancak arka planında bir şey olmayan sadece soyut iddialar bulunan ve kimliği, adresi belirsiz ihbarları dikkate almak hem muhatabına zarar veriyor hem de bürokrasinin genel verimliliğine de olumsuz etki yapıyor.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İmzasız ihbarlar' için genelge hazırlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN