Örgütiçi sınavda bile soru çalmışlar

Fethullahçı Terör Örgütü'nün, örgüt hiyerarşisini düzenleyebilmek için bir sınav sistemi oluşturduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 27.9.2016 09:39 Güncelleme Tarihi: 27.9.2016 09:41
Örgütiçi sınavda bile soru çalmışlar

KPSS'den ÖSS'ye ve askeri okullara giriş sınavlarına kadar hemen her sınavın sorularını çalan FETÖ'cüler kendi içlerindeki terfileri de hile yaparak belirlemiş! 15 Temmuz kanlı darbe girişimiyle kendi vatandaşlarını öldürecek kadar gözü dönmüş bir terör örgütü olan FETÖ, barbarlığının yanı sıra ahlaksızlığıyla da kendini ispatlamış bir yapı olduğunu bir kez gözler önüne serdi. Akşam'ın haberine göre, KPSS'den, LYS gibi sınavlara, askeri liselere giriş sınavlarına kadar pek çok sınavın sorularını çalıp kendi üyelerine dağıtan bu ahlaksız örgütün üyeleri, hırsızlığı ve kayırmacılığı adeta bir ilke haline getirmiş. 15 Temmuz sonrası gözaltına alınan Başbakanlık Raportörü M.Ü'nün ev ve işyerinde yapılan aramalarda ortaya çıkan belgeler FETÖ'cülerin kendi içlerindeki yükselmeleri belirlemek için de bir sınav yaptığını ortaya çıkardı. İşin çeken kısmı bu soruların da önceden kayırılan bazı kişilere servis edilmesi. Gülen'in Sonsuz Nur kitaplarını kapsayan soruların sorulduğu kitapçığın sınav öncesinde 2. Grup adı verilen bir gruba servis edildiği belirlendi.

ABİ-ABLA SINAVI

Servis edilen soruların örgüt içinde abi-abla, mahalle imamı gibi görevlere terfilerde kullanılan sınav soruları olduğu belirlendi. , sınav kitapçığının gruplara ayrılması ve ele geçen kitapçığın kitaplarla sınırlaması üzerine başka sınav türleri de olabileceğini belirterek soruşturmayı genişletti.

ESKİ ÖSYM BAŞKANI ALİ DEMİR'E FETÖ DAVASI

22 KİŞİ OSMANLI ARŞİVİ'NE!

Gözaltına alınan ancak evinde geçen tüm delil ve belgelere rağmen FETÖ'cü olmadığını öne süren M.Ü'nün üzerinden ayrıca 2014 yılında Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı'nda sınava girecek 22 kişiye ait bir de liste çıktı. Polis şimdi listede yer alan kişileri bir bir inceliyor.

"KARDEŞLİK" BAHANESİ!

Başsavcılığınca sürdürülen FETÖ soruşturmalarında gözaltına alınan kişilerin verdiği bilgiler örgütün "eleman kazanma" yönündeki uygulamalarına ilişkin bazı ayrıntıları da gözler önüne serdi. Örgütün güçlü yapı oluşturdukları kentleri daha zayıf kaldıkları şehirler ve bazı ülkelerle "kardeş" ilan ettiği bilgisi yer alan ifadelerde, örgüte sempatiyi artırmak amacıyla bu kentlere geziler gerçekleştirildiği aktarıldı.

PKK VE FETÖ İHANETTE UZLAŞTI

HİMMET TOPLADILAR

Belli bir düzeye ulaşan ilişkilerden sonra "kardeş kent ve ülkeler" için himmet, burs, zekat gibi adı altında paralar toplandığı, bunların bir kısmının kent veya ülkelere gönderilerek bağların kuvvetlenmesini sağladığı, bir kısmının ise örgüte aktarıldığı iddialarına yer verildi.

FETÖ SINAV SORULARINI NASIL ÇALDI?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgütiçi sınavda bile soru çalmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN