Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erbakan'ın adı 'de yaşayacak

Giriş Tarihi: 28.9.2016 15:03 Güncelleme Tarihi: 28.9.2016 15:04
Erbakan'ın adı Kayseri'de yaşayacak

Türk siyasetçi, akademisyen ve mühendis Necmettin Erbakan’ın adı ’de yaşatılacak.


İl Başkanı Mahmut Arıkan ve Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi'nin temellerini oluşturan Milli Nizam Partisinin kurucusu Necmettin Erbakan'ın adının 'de bir bulvarda yaşatılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa 'i ziyaret etti.

6 YIL KAYSERİ'DE YAŞAMIŞTI

Başkan Çelik'e teşekkürlerini ileten İl Başkanı Mahmut Arıkan, Necmettin Erbakan'ın 6 yaşına kadar Kayseri'de yaşadığını hatırlattı ve adının kentte yaşatılmasını arzu ettiklerini dile getirdi. Arıkan, "Erbakan Hocamız, sizin de bildiğiniz üzere 1 yaşından 6 yaşına kadar Lale Camii ve etrafında büyüdü. Büyüdüğü evle alakalı bir çalışma yapılmıştı ama maalesef yola gittiği için yıkıldı. Onun adına, sizin tarafınızdan Kayseri'de bir eser yapılması için talebimizi iletmek üzere ziyaretinize geldik. Mahalli sisteme geçmeden önce bir bulvara Erbakan adını verebilirsek çok memnun olacağız. Sonuçta Erbakan Hoca, bir camianın değil, Türkiye'nin hocası olduğunu herkes kabul ediyor. Böyle bir eser olursa, siz de geleceğe bir eser bırakmış olursunuz, biz de sevabını almış oluruz." diye konuştu.

ULUSLARARASI BİR KİŞİLİK

Ziyaretten memnun olduğunu belirten Başkan Çelik de, "Erbakan Hoca Kayseri'de yaşadığından dolayı Kayseri'ye has bir insan değil, Türkiye'ye has bir insan da değil, uluslararası bir insan. Onu yetiştirdiği kadrolar; iş insanları, bilim insanları dünyada söz sahibi olacak işler yapıyor. Dolayısıyla, altını çizerek ifade etmek gerekir ki; hepimizin yetişmesinde emeği olan böylesi bir büyük değerin adını önemli bir yerde hepimizin için bir borç. Adres sistemi ile ilgili çalışma başladığı için yer belirtmek zor olabilir ama önümüzdeki günlerde isme yakışır bir cadde, bulvar ya da park bulduğumuzda Erbakan Hoca'nın ismini layık olduğu şekilde yaşatalım." ifadelerini kullandı.

FETULLAHÇILARIN GİZEMLİ 'MOR ODASI'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erbakan'ın adı Kayseri'de yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN