Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel Barış Ödülü'nü hak ediyor"

Balkan Dernekleri Federasyonu (DÜNBALFED) Genel Başkanı Recep Varol, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle 15 Temmuz darbe girişimi karşısında dik duruşu, 'Dünya beşten büyüktür.' diyerek dünya mazlumlarına işaret etmesi ve ülkemizde 3 milyona yakın mağdur insana kapıları açmasından dolayı Nobel Barış Ödülü'nü hak ediyor." dedi.

Giriş Tarihi: 29.9.2016 22:49 Güncelleme Tarihi: 29.9.2016 23:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel Barış Ödülü'nü hak ediyor
Federasyonun Bayrampaşa'daki genel merkezinde açıklama yapan Varol, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi karşısında milletin topyekün kahramanca duruş sergilediğini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın darbe girişiminin önlenmesindeki önemine dikkati çeken Varol, şöyle konuştu:

"Artık bütün şunu gördü ki Türk milletini iradesi dışında dizayn etmeye imkan yoktur. Bu yolla yapılan bütün komplolar boşa çıkmıştır. Önümüzde devleti ve milletiyle el ele vermiş sarsılmaz bir bir bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle 15 Temmuz darbe girişimi karşısında dik duruşu, 'Dünya beşten büyüktür.' diyerek dünya mazlumlarına işaret etmesi ve ülkemizde 3 milyona yakın mağdur insana kapıları açmasından dolayı Nobel Barış Ödülü'nü hak ediyor. Bu ödülü samimiyetle hak ettiğini düşünüyoruz."

'FETÖ BALKANLARDA DA AYNI SİSTEMİ UYGULUYOR'

Demokrasi ve çocukların geleceği adına sonuna kadar 'ye sahip çıkacaklarını kaydeden Varol, Balkan ülkelerini Türkiye'de temsil eden sivil toplum kuruluşları olarak her türlü darbe, terör ve kalkışma hareketine karşı durmaya devam edeceklerini dile getirdi.

FETÖ'nün Balkan ülkelerinde yaptığı çalışmalardan örnekler veren Varol, Türkiye'de insanların dini ve insani duygularını sömüren örgütün Balkanlar'da da aynı sistemle var olduğuna vurgu yaptı.

Balkanlar'ın her anlamda çok büyük anlam taşıdığını anımsatan Varol, Balkanlar'da yaşayan soydaşların da FETÖ'nün aynı mağduriyetlerini yaşamaması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nobel Barış Ödülü'nü hak ediyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN