Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OHAL'ın uzatılmasıyla ilgili açıklama

Giriş Tarihi: 29.9.2016 12:06 Güncelleme Tarihi: 29.9.2016 12:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OHAL'ın uzatılmasıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı , dün MGK toplantısında alınan OHAL kararının uzatılmasıyla ilgili konuştu. Erdoğan, "Bunun için dün yaptığımız MGK'da OHAL'in 3 ay daha uzatılması hükümete tavsiye edildi. Hükümetimizde gerekli adımları atacaktır." dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

OHAL KONUSUNU SPEKÜLE EDENLER VAR

OHAL konusunu speküle edenler var. Bunu etraflıca sizlerle ve milletimle paylaşmak istiyorum. Birileri bir şeyi anlamıyor. Atanmış kim seçilmiş kim? Ben cumhurbaşkanı olarak seçilmişim benim muhtarım da seçilmiş. Demokrasi noktasında benim muhtarımla aramda bir fark yok. O da seçilmiş ben de!

KHK'lar sadece terör örgütleriyle mücadelede sınırlı kalacağı günlük hayatta uygulanmayacağını ilk günden beri ilan ettik. Bu işte rehavet olmaz. Terör organlarının uzantılarından bu devleti arındırmamız lazım.

"OHAL KONUSUNU SPEKÜLE EDENLER VAR"

OHAL'İN UZATILMASINI HÜKÜMETE TAVSİYE ETTİK

Bunun için dün yaptığımız MGK'da OHAL'in 3 ay daha uzatılması hükümete tavsiye edildi. Hükümetimizde gerekli adımları atacaktır.

Meclisin mevcut gündemi yeteri kadar ağır. Buna bir de OHAL kapsamındaki işleri ilave edemeyiz. Terör örgütü mensuplarının yurt dışına nasıl kaçtığını görüyoruz.

Görüyoruz Avrupa sokaklarında ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşabiliyorlar. Biz bunları onlardan istediğimiz halde onlar orada rahat rahat dolaşabiliyor.

"OHAL'İN UZATILMASINI HÜKÜMETE TAVSİYE ETTİK"

"LOZAN'DA MASAYA OTURANLAR O MASANIN HAKKINI VERMEDİLER"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OHAL'ın uzatılmasıyla ilgili açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN