Cuntacıların motivasyon yalanı: 1 Numara ’ya kaçtı!

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Cuntacıların motivasyon yalanı: 1 Numara Almanya’ya kaçtı!

FETÖ'nün 15 Temmuz girişimi ardından tutuklanan Genelkurmay Bilgi Sistem Daire Başkanlığı'nda görevli Binbaşı Aziz 'un ifadesinde, başarılı olamayacaklarını anlayan cuntacıların, "kozmik konuşmalarla" durumu nasıl idare etmeye çalıştıkları ortaya çıktı. Onur ifadesinde, ismini bilmediği bir yüzbaşının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastederek, "1 Numara 'ya kaçtı. Başardık" dediğini anlattı. İşte Aziz Onur'un ifadesinde öne çıkanlar:

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ DAVASINDA ÖNEMLİ GELİŞME

IŞIKLARI SÖNDÜRDÜK:
O gece nöbetçiydim. Saat 21.30'da rutin Bilgi Sistem Daire Başkanımız'a gelişmelerle ilgili vukuat tekmili verdim. 5-10 dakika sonra Yüzbaşı Akın Aytekin beni aradı, 'Genelkurmay'dan takır takır silah sesleri geliyor. Ne oluyor' dedi. Nöbet tuttuğumuz yerde bulunan sistem odası dışarıdan tamamen izole olduğu için ses falan duymamıştık. Sivil memur arkadaşla birlikte dış kapıya yöneldik. Biz çıkarken dış kapıdan 5 polis 'Çıkmayın içeri girin' diye işaret etti. Hemen içeri girip ışıkları söndürdük.

MİT ŞUBE MÜDÜRÜ ARADI:
Uçak sesleri geliyordu. MİT Şube Müdürü Albay Halit Kaya arayarak, 'Aziz bana mesaj geldi. Karargâha çağırdılar, durum nedir' dedi. 'Komutanım girilecek gibi değil gelmeyin' dedim. Ancak televizyondan takip etmeye başlayınca içimizdeki vatan hainleri tarafından yapılan bir teşebbüs olduğunu anladım. MEBS Başkanlığı'nda görevli Binbaşı Mutlu Burak Uyar, çelik yelek giymiş, kompozit başlık takmış, elinde de silah vardı. 'Hayırdır' dedim, 'Duruma uydum' dedi. Ben bu arkadaşın FETÖ içinde olduğunu değerlendiriyorum.

1 NUMARA KAÇTI:
Tank Bölük Komutanı'nı gördüm, 'Siz ne yapıyorsunuz' dedim. 'Tankların çoğunu kaybettim. Genelkurmay'ı korumaya gelmeniz lazım dediler, geldim. Şimdi neyi koruduğumuzu bilmiyoruz' dedi. Bu ara da ismini bilmediğim bir yüzbaşı '1 Numara 'ya kaçmış, başardık bu işi' diye açıklama yaptı merdivenlerde. Sayın Cumhurbaşkanı'nı kastetti. Ben de Cumhurbaşkanı'nı televizyondan gördüğüm için buna inanmadım. Ama sesimi çıkarmadım.

ELEBAŞI O ŞEREFSİZ:
Telefonumdan 8. Kolordu Komutanı'yla görüştüm. 'Galiba Tuğgeneral Mehmet Partigöç ile müzakereden bahsediyorlar' dedim. O da 'Evet ele başı o şerefsiz' gibi bir laf kullandı. Koruma müdürünün, Özel Kuvvetler Komutanlığı'yla yaptığı görüşme sonrası askerler ikna oldu. Hepsi silahlarını bıraktı. Koridorda dizildik. Sonra bizi teslim alan polisler üstümüzü aradı. 'Demek tankçılar siz miydiniz? Vurdunuz bizi' falan diye tepki gösterdiler. Sonra otobüslerle Ankara il Emniyeti'ne getirildik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuntacıların motivasyon yalanı: 1 Numara Almanya’ya kaçtı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN