Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Tren için geri sayım başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , Adapazarı'nda bulunan Vagon Sanayi A.Ş.'de (TÜVASAŞ) 2018'in sonunda raylarda olması hedeflenen Milli Yüksek Hızlı Tren'i inceledi.

Giriş Tarihi: 30.9.2016 14:07 Güncelleme Tarihi: 30.9.2016 14:18
Milli Tren için geri sayım başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , Adapazarı'nda bulunan Vagon Sanayi A.Ş.'yi (TÜVASAŞ) ziyaret etti. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, fabrika yetkililerinden 2018 sonunda raylarda olması planlanan Milli Yüksek Hızlı Tren hakkında bilgi aldı. Milli Tren'in test edilmekte olan aracına binen Bakan Mehmet Müezzinoğlu, trenin makinist bölümünü inceleyerek, yolcu koltuklarında oturup protokol üyeleriyle bir süre sohbet etti.

AKIL TERİ, ALIN TERİ...

Bakan Müezzinoğlu, TÜVASAŞ fabrikasında hem akıl, hem de alın terinin olduğunu belirterek, "Burada akıl teriyle alın terinin ciddi bir şekilde şekillendiği bir yerdeyiz. Akıl teriyle alın terini birlikte götüren ve ikisinin hakkını hukukunu birlikte koruyabilen bir merkezdeyiz. İnşallah önümüzdeki süreç bu anlamda daha güçlü olacaktır. Biz de karınca kararınca katkı sağlayacağız. Bu anlamda en iyi kazanımımız masanın karşı tarafında oturanlar değil, bu masa hepimizin. Bu masanın her ayağını birlikte güçlü hale getireceğiz" dedi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu fabrikada işçilerle selamlaştıktan sonra işçilerle birlikte yemek yedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Tren için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN