Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YPG’nin başında PKK’nın eski saha sorumlusu var!

’de PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin başına, 11 yıl önce ’de Yarbay Yılmaz ve Binbaşı Karagöz’ü şehit eden PKK’lı grupları yöneten ‘Sofi Nureddin’in geçtiği öğrenildi

Giriş Tarihi: 1.10.2016
YPG’nin başında PKK’nın eski saha sorumlusu var!
İstihbarat raporlarında, Güneydoğu'da terör saldırılarının talimatlarını veren terörist Sofi Nureddin'in şu anda 'nin kuzeyinde YPG içindeki tek yetkili olduğu, ABD'li askeri yetkililerle görüşmeler yaptığı belirtildi. 2005-2008 arasında PKK'nın 'orta saha' adını verdiği Diyarbakır, , Erzurum, Batman, Bitlis, Elazığ, Muş kırsalından sorumlu olan teröristin şimdi PYD kontrolündeki Afrin, Cezire, Ayn El Arap, Tel Abyad gibi Kürt nüfusun yoğunlukta olduğu bölgelerde oluşturulan Demokratik Güçleri'nin (SDG) faaliyetlerinden sorumlu olduğu belirlendi. 'Bahoz Erdal' kod adlı terörist Fehman Hüseyin'in ölümünden sonra hem YPG, hem de SDG'nin silahlı kadrolarından sorumlu olan Sofi Nureddin, PKK-PYD-YPG arasındaki ilişkiyi de ortaya koydu. Sofi Nureddin'in Resulayn yakınlarındaki YPG'nin Al Malikiyah kampında saklandığı, kamptaki teröristlere bomba, patlayıcı, suikast ve keskin nişancı eğitimi verdiği bildirildi.

BAHOZ ERDAL'IN YARDIMCISI
Sofi Nureddin'in, 2006'da Bingöl kırsalında Yarbay Alim Yılmaz ve binbaşı adil Karagöz'ün şehit edilmesi talimatını verdiği bildirildi. Sofi Nureddin daha önce ölümünden sonra yerine geçtiği Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in yardımcılığını yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YPG’nin başında PKK’nın eski saha sorumlusu var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN