Bilal Erdoğan: Bizim gidecek başka yerimiz yok

Giriş Tarihi: 6.10.2016 17:28 Güncelleme Tarihi: 6.10.2016 17:53
Bilal Erdoğan: Bizim gidecek başka yerimiz yok

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından çıkarılan "Sade Soda" dergisi Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi'nde düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. Düzenlenen etkinliğe TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan da katıldı.

"İlk Günkü Gazla" diyerek yola çıkan Sade Soda dergisi, TYB İstanbul'un ev sahipliğinde tanıtım etkinliği düzenledi. TYB İstanbul Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan program yoğun ilgi gördü.

Düzenlenen etkinliğe TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan da katıldı. Kendisinin de öğrencilik döneminde arkadaşlarıyla dergi çıkardığını belirterek, "İlk sınıf dergimizin ismi Gülnihal idi. Devekuşu'nun kapağında gördüyseniz Çeçenistan'ın bombalandığı yıllarda çıkan bir dergiydi. O zaman 300 dergi basıp, satış, reklam gelirini Bosna-Hersek'e göndermiştik." dedi.

Erdoğan, imam hatiplilerin Türkiye'deki gençliğe hitap etmesinin önemine değinerek, şunları söyledi:

Genel anlamda gençliği yakalamak, onlarla konuşabilmeyle ilgili biraz yol almamız, biraz daha geniş kapsayıcı olmamız gerekiyor. Bu ülke 80 milyonuyla bizim ülkemizdir. 15 Temmuz gösterdi ki bizim gidecek başka yerimiz yok, dara düştüğümüzde çalacağımız kapımız yok.

''TÜRKİYE'DEKİ BÜTÜN GENÇLERİN DERGİSİ OLSUN''

Biz burada eğer dışarıda da bu kadar çok düşmanımız var ise eğer, bizim geleceğimiz üzerinde hesapları, planları olan odaklar varsa eğer o zaman bizler birlik olmak zorundayız. Asgari müştereklerimizin etrafında kardeş olmak zorundayız.

Zaten imam hatip eğitimimizin gereği de nedir, ümmet bilincinin tabana yayılması, herkese anlatılması, ulaştırmasıdır. O zaman Sade Soda sadece imam hatiplilerin dergisi olmasın, 'deki bütün gençlerin dergisi olsun.

Dergiye katkıda bulunan gençleri tebrik eden Erdoğan, gençlerin projelerini hayata geçirmeye imkân tanıyan ÖNDER'e teşekkür etti.

Etkinliğe, derginin yazarları ve imam hatipli öğrencilerin yanı sıra, Anadolu Ajansı (AA) İstanbul İdari İşler Müdürü Sabri Çelebioğlu, AA Kültür Sanat Haberleri Editörü Bünyamin Yılmaz, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey gibi isimler katıldı.

BİLAL ERDOĞAN, ŞEHİT POLİS CENNET YİĞİT ADINA YAPILAN PARKIN AÇILIŞINA KATILDI BİLAL ERDOĞAN 15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilal Erdoğan: Bizim gidecek başka yerimiz yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN