Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK bombalı motosiklet taktiğini ilk kez 9 yıl önce kullanmış

Yenibosna'da 75'inci Yıl Polis Merkezi yakınına dün bırakılan bombalı motosikletin patlatılması sonucu 10 kişi yaralandı. PKK'lı teröristler, aynı taktiği 9 yıl önce de İzmir'de uyguladı. O zaman 1 kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı saldırı sonrasında yakalanan Fırat Yağmakan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 268 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 7.10.2016 16:43
PKK bombalı motosiklet taktiğini ilk kez 9 yıl önce kullanmış

Yenibosna'da dün 75'inci Yıl Polis Merkezi yakınında bombalı motosikletle terör saldırısı düzenlendi. 10 kişinin yaralandığı saldırı sonrasında teröristlerin kimliğini belirleyen polis takip başlatıp birçok şüpheliyi yakaladı.

AYNI SALDIRI YÖNTEMİNİ İZMİR'DE DE KULLANDI

PKK, İstanbul'daki bomba yerleştirilmiş motosikletli saldırı yöntemini yıllar önce de İzmir'de kullandı. Buca'nın Şirinyer semtinde 2 Ekim 2007'de meydana gelen 50 metre aralıklı iki ayrı yerdeki da, halı mağazasında çalışan 29 yaşındaki Atilla Eraslan öldü, toplam 10 kişi yaralandı. Patlamalardan güçlü olanı, bomba yerleştirilmiş motosiklette meydana geldi. Olayla ilgili olarak yakalanan Fırat Yağmakan'dan yarım kilo TNT patlayıcı ile 2 kilo potasyum ve amonyum nitrat karışımı kimyasal madde ele geçirildi. Yargılama sonrasında, ikiz bombalı terör saldırısı gerçekleştirdikleri ve PKK terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla Fırat Yağmakan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 268 yıl, ikizi Yağmakan ile Ziver Turan da iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 262'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı. Fırat Yağmakan hakkındaki kararı onayan Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi, tutuklu sanıklar Murat Yağmakan ve Ziver Turan'ın beraat etmesi gerektiğini belirtti. Tekrar görülen davada mahkeme Murat Yağmakan ile Ziver Turan'ın beraatine karar verdi.

YENİBOSNA SALDIRISINI GERÇEKLEŞTİREN TERÖRİSTLER LİNÇTEN ZOR KURTULDU İSTANBUL YENİBOSNA'DAKİ SALDIRININ TARİHİ DİKKAT ÇEKTİ YENİBOSNA'DA PATLAMA! İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK bombalı motosiklet taktiğini ilk kez 9 yıl önce kullanmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN