Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hain örgütün kalleş kurşunu

Terör örgütü PKK’nın önceki gün katlettiği AK Parti Dicle İlçe Başkanı ’i binler uğurladı. Aktert’e daha önce 3 kez silahlı saldırı yapıldığı, HDP imzalı tehdit mektubu aldığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 12.10.2016
Hain örgütün kalleş kurşunu

Hafta sonunda AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'yu kızının önünde katleden hainler, önceki gün de Ak Parti Dicle İlçe Başkanı 'ı katletti. Aktert'ın daha önce de 3 kez silahlı saldırı yapıldığı, tehdit mektubu gönderildiği ortaya çıktı. Hain örgütün silahlı saldırısında yaralanan Şırnak Ayvalık köyünde koruculuk yapan köy korucusu Ahmet Adıyaman' da hayatını kaybetti.

MÜŞTERİ GİBİ GELDİLER
'ın Özalp ilçesinde önceki gün evinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'nun ardından teröristler bu kez Diyarbakır Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert'i iş yerinde öldürdü. 7-8 kişilik terörist grubun, petrol istasyonuna müşteri kılığında geldikleri ve bu sırada ofisinde oturan Aktert'i otomatik silahlarla yaylım ateşine tuttukları belirlendi. Araçla kırsala kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonlar Dicle, Arıcak ve Hani kırsalında devam ediyor.

HDP MÜHÜRLÜ
Aktert'in iş yerine daha önce de üç kez silahlı saldırı düzenlediği, Aktert'in bu saldırılardan yara almadan kurtulduğu öğrenildi. Aktert'in yine seçim çalışmaları sırasında "HPG mühürlü" tehdit mektubu aldığı da ortaya çıktı.

"KAHPE KURŞUNLA..."
PKK'lı hainler tarafından katledilen Deryan Aktert, Dicle'ye bağlı Yeşilsırt köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi. Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Diyarbakır Milletvekili Cevdet Yılmaz ile Vali Hüseyin Aksoy da katıldı. Deryan Aktert'in eşi Zuhal Aktert, "Benim kocam bunu hak etmemişti, kimseye zararı yoktu. Benim kocam akşama kadar yardım dağıtıyordu. Kocam kahpelerin kurşunuyla öldü" dedi.

PKK ÜSTLENDİ
Reuters haber ajansı, hain saldırıyı terör örgütü PKK'nın üstlendiğini duyurdu.

ALÇAKLIĞIN KRONOLOJİSİ
Bölgedeki AK Parti ve HÜDA PAR binalarına yönelik çok sayıda bombalı saldırı düzenleyen, yol kesip siyasi parti mensuplarını kaçıran ve ölümle tehdit eden PKK'lı teröristler, bu baskılara rağmen kendilerine boyun eğmeyen siyasetçileri katletti. İşte, 2010'dan günümüze kadar yaşanan o alçaklığın kronolojisi.
29 Haziran 2010: AK Parti Hakkâri Yüksekova İlçe Başkanı Ahmet Uçar evinin balkonuna el bombası atıldı. Can kaybının olmadığı patlamada, evde hasar oluştu.
2 Temmuz 2012: AK Parti Van Gürpınar İlçe Başkanı 46 yaşındaki Hayrullah Tanış evinden kaçırıldı, 24 Ağustos'ta serbest bırakıldı.
3 Eylül 2012: Hakkâri'de iki dönem AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten avukat Mecit Tarhan, terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldı, 5 Ekim 2012'de serbest bırakıldı.
16 Mart 2014: AK Parti'den belediye meclis üyesi adayı Zeki Karakuş darp edildi.
17 Nisan 2014'te Diyarbakır'ın Dicle'de Arıcak ilçesine bağlı Bükardı beldesinin eski Belediye Başkanı Abit Doğruer kaçırıldı, 20 Nisan'da serbest bırakıldı.
17 Mayıs 2014: HÜDA PAR üyesi Mikail ve Ali Ayık Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kıyı köyünde kaçırılmak istendi. Köylüler izin vermedi.
17 Ekim 2014: HÜDA PAR'a yakınlığıyla bilinen 66 yaşındaki Mehmet Latif Şener evine giderken katledildi.
5 Haziran 2015: Erzurum'da AK Parti Karayazı İlçe Başkanı Servet Tutkun, kaçırıldı, darbedildi, serbest bırakıldı.

8 AYDA 6 VAHŞET
29 Mart 2016: AK Parti Erzurum İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya, Diyarbakır'ın Lice ilçesi arasında kaçırıldı. Çetinkaya da 2 gün sonra teröristlerin uyumasından yararlanarak kaçmayı başardı.
13 Ağustos 2016: Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Naci Adıyaman'ın cesedi bulundu.
1 Eylül 2016: Hakkâri'nin Şemdinli'de eski korucu derneği başkanının oğlu ve AK Parti üyesi Menderes Özer (29), aracından indirilerek kaçırıldıktan sonra öldürüldü.
10 Eylül 2016: Diyarbakır Bismil ilçesinde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in aile kabristanında 5 noktada gömülü bomba düzeneği bulundu.
14 Eylül 2016: 1 Kasım 2015'teki Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti Hakkâri 1. sıra adayı Ahmet Budak katledildi.
9 Ekim 2016: Van'ın Özalp ilçesinde AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'yu evinde çocuklarının gözü önünde katletti.
10 Ekim 2016: Diyarbakır'da AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert'i kendisine ait benzin istasyonunda uzun namlulu silahla tarayarak öldürdü.

SİYASİLERDEN ORTAK TEPKİ : TERÖRE BAŞ EĞMEYECEĞİZ
Van'daki bazı siyasi parti temsilcileri, son günlerde PKK'lılar tarafından siyasilere yönelik gerçekleştirilen saldırılara sert tepki gösterdi. AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda: Bunlar PKK terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan: Bu aziz millet her türlü terör belasının üstesinden gelecektir. Hür Dava Partisi Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın: Saldırılarla sahnelenmek istenen oyuna dikkat etmek gerekir. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar: Bu saldırılar bizim azmimiz ve cesaretimizi biledi. Ne korku ne de yılgınlık söz konusu. Güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan: Terör örgütü PKK, sivil, asker ve siyasetçilere yönelik saldırılarına son vermelidir. HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu: Siyaset kurumunu hedef alan bu saldırıları kabul edilemez buluyor ve lanetliyoruz.

KORUCUNUN EVİNE BOMBA
Hakkari'de Şemdinli Korucu Derneği Başkanı Übeydullah Şen'in evine PKK'lı teröristlerce el bombası ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. PKK'lıların mezraya kamyonetle geldiğini ve bu sırada evde olduğunu belirten Şen, "Ölen ya da yaralanan olmadı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hain örgütün kalleş kurşunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN