Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abla konuştu, FETÖ izdivaç ekibi çöktü

FETÖ’nün evlendirme sorumlusu olarak tutuklanan Birsen H.’nin ifadeleriyle yapılan merkezli 9 ildeki operasyonda 5 kişilik izdivaç ekibi yakalandı

Giriş Tarihi: 16.10.2016
Abla konuştu, FETÖ izdivaç ekibi çöktü

'da daha önce tutuklanan örgütün "evlendirme sorumlusu" olduğu öne sürülen Birsen H.'nin ifadesi doğrultusunda çalışma yapan ekipler, Yalova, Kayseri, Osmaniye, İstanbul, , Bursa, Kütahya, Şanlıurfa ve Ordu'da belirlenen adreslere eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, örgütün söz konusu illerde "izdivaç ekibi" oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 13 kişiden 5'i tutuklandı. Kırıkkale'de ByLock kullandığı belirlenen 8, Mardin'de ise 10 öğretmen, Kayseri'de 2 hakim, 2 savcı, ve 6 polis, Sivas'ta 2 hakim tutuklandı. 'da aralarında Manisa Basın İlan Kurumu Müdürü Kenan Tokgöz ile doktor, öğretmen, avukat ve mühendislerin bulunduğu 11 kişi tutuklandı. Öte yandan 'ByLock' soruşturmasını yürüten savcı Fatih Sarıtaş'ın kendisinin de 'ByLock' kullanıcısı çıkmasının ardından 6 yargı mensubu ile birlikte adliyeye sevk edildi.

'KÜFÜR ET, SERBEST KAL'
Adıyaman merkezli 13 ildeki operasyonda FETÖ'cülerin iletişim kurmak için kullandığı "Eagle" programı üzerinden gizli yazışmalar yapan 15 kişi gözaltına alındı. Örgüt üyelerinin program üzerinden yaptıkları gizli yazışmalarda, "FETÖ'ye küfür et, hakaret et yoksa bu adamlar bırakmaz" şeklinde ifadeler kullandıkları tespit edildi. ByLock kullanan İstanbul Emniyeti'nde görevli 193 polisten 99'u tutuklandı. Ankara'da FETÖ'den gözaltına alınan NATO'da görevli 18 kişi tutuklandı. Yalova merkezli 4 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda eski Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Niyazi Eruslu'nun da aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Tekirdağ'da ise FETÖ'nün avukat yapılanmasına yönelik operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.

PERDELEMEYE DİKKAT
Açığa alındığı gün FETÖ operasyonu yapan Konya Savcısı Fatih Sarıtaş'ın kendisinin de ByLock kullanıcısı olması, örgütün perdeleme taktiğini açığa çıkardı. Bundan sonra Sarıtaş gibi davranarak zaten devletin farklı birimleri tarafından bilinen kişilere yönelik operasyon yapan savcılar hakkında da dikkatli olunması benimsendi.

Ersan ATAR-Ferit ZENGİN- Funda YÜKSEL - Ali ALTUNDAŞ - Feti KILIÇ- Sırrıberk ARSLAN-Metin HARIKÇI- Halit TURAN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abla konuştu, FETÖ izdivaç ekibi çöktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN