Işık: 20 Km'lik alandan tamamen temizledik

Giriş Tarihi: 16.10.2016 16:01 Güncelleme Tarihi: 16.10.2016 16:02

Milli Savunma Bakanı , "Bugün Fırat Kalkanı Harekatı'nın geldiği nokta, sınırlarımızdan yaklaşık 90 kilometre boyunca 20 kilometre derinliğinde bütün DEAŞ unsurlarını temizledik. Artık oralardan topraklarımıza roket atılması çok kolay değil. İnşallah bunu daha da güneye taşıyacağız, o 90'a 45'lik bölgeyi oluşturup, topraklarımıza dışarıdan bir tehdit oluşturmayacak güvenli bir bölgeyi kuracağız." dedi.

Bakan Işık, 15 Temmuz sonrası TSK içindeki hainleri temizledikten sonra Fırat Kalkanı Harekatı'nı başlattıklarını ifade ederek, şunları anlattı:

"Şu anda harekat büyük bir başarıyla yürüyor. Bugün Dabık harekatı da resmen başladı. Şu anda Dabık'a girildi. DEAŞ açısından sonra derece önemli olan Dabık'ta şu anda Fırat Kalkanı Harekatı ÖSO birlikleriyle yürütülüyor. komutada en küçük zafiyet yok. Ama onlar orada başarılı harekat yapsınlar diye bakanlık olarak devletin bütün birimleri teyakkuzdayız. Ne ihtiyaçları varsa karşılıyoruz. Sen harekatı yap, gerisini biz sana temin edelim. Bu anlayışı oturtacağız. Bugün bütün modern ordularda bu anlayış var. Bugün Fırat Kalkanı Harekatı'nın geldiği nokta, sınırlarımızdan yaklaşık 90 kilometre boyunca 20 kilometre derinliğinde bütün DEAŞ unsurlarını temizledik. Artık oralardan topraklarımıza roket atılması çok kolay değil. İnşallah bunu daha da güneye taşıyacağız, o 90'a 45'lik bölgeyi oluşturup, topraklarımıza dışarıdan bir tehdit oluşturmayacak güvenli bir bölgeyi kuracağız. Kendimizi yurdumuzu, sınırlarımızın içerisinde savunma dönemi bitti. Nereden tehdit geliyorsa orada o tehdidin başını ezmek ve o tehdidi orada yok etmek artık önceliğimiz. Bu anlayışla harekata devam edeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık: 20 Km'lik alandan tamamen temizledik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN