Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanlık sistemi Kılıçdaroğlu’nun kâbusu

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet , Kılıçdaroğlu’nun başkanlığın halka sorulmasından korktuğunu belirtti: Başkanlık sistemi kâbusu oldu çünkü ’nin değil kendi geleceğini düşünüyor

Giriş Tarihi: 17.10.2016
Başkanlık sistemi Kılıçdaroğlu’nun kâbusu
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet , Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık sistemi ile ilgili ifadelerini sert sözlerle eleştirdi. Muş, şunları söyledi:

MİLLETTEN KORKUYOR:
Sayın Cumhurbaşkanımıza 'Otur oturduğun yerde, kendine koltuk arama' diyerek başkanlık sistemini şahsileştirmeye çalışan Kılıçdaroğlu, milletten korkuyor. Tek vizyonu CHP'deki koltuğunu korumak olan Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemini koltuk tartışmalarına indirgeyerek siyaseti koltuktan ibaret gördüğünü de ikrar etmiş oluyor. 'nin geleceğini başkanlık sisteminde görüyoruz. Aksi önerisi olan varsa buyursun her ikisini de millete soralım. CHP'ye çağrımız; milletten korkmayın millete güvenin. Şunu unutmayın, Türkiye'de egemenliğin sahibi CHP değil, millettir. Milletin iradesini kabul etmeyen sandıkta milletin tokadını yer.

TEK TİPÇİ, DAYATMACI:
'Başkanlığı tartışmayız' yaklaşımı tek parti zihniyetinin tek tipçi, dayatmacı anlayışıdır. Kılıçdaroğlu'nun sürekli dilinden düşürmediği ve adeta kutsadığı parlamenter sistem değiştirilemez ve tek sistem değildir

MİLLETE TOSLAYACAK:
Bugün Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanımıza yönelik sözleri HDP'nin 'Seni başkan yaptırmayacağız' anlayışının CHP'deki tezahürüdür. HDP ve CHP başkanlık sistemi karşıtı blok oluşturmuştur. Bu blok millete toslayacaktır.

TEZCAN'A CEVAP:
Bir CHP Genel Başkan Yardımcısı'nın Başbakanımıza söylediği 'Şamar oğlanı' ifadesini de aynen kendilerini iade ediyoruz. Bu ifade 66 senedir tek başına iktidar olamayan her seçimde milletin şamarını yiyen CHP'ye daha uygundur."

BAŞKANLIK MESAİSİ BAŞLIYOR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları ile başlayan "başkanlık sistemi" tartışmaları AK Parti'nin harekete geçmesi ile hız kazandı. AK Parti Bahçeli'nin çağrısını bugün yapılacak MKYK'da masaya yatıracak. Ardından CHP ve MHP liderlerinden randevu istenecek. 21-23 Ekim tarihlerinde ise AK Parti'nin Afyon kampında son şekli verilecek. AK Parti'nin HDP'yle temasa geçmeyeceği de belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlık sistemi Kılıçdaroğlu’nun kâbusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN