İbrahim Kalın: Kıyamet DEAŞ için koptu

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, "Dabık'da 'kıyamet kopacak' dediler. Kıyamet filan kopmadı; tam tersine kıyamet DEAŞ için koptu" dedi.

Giriş Tarihi: 19.10.2016 12:09 Güncelleme Tarihi: 19.10.2016 12:14
İbrahim Kalın: Kıyamet DEAŞ için koptu

İbrahim Kalın, KADEM tarafından girişimi gecesi şehit olan Prof. Dr. İlhan Varank anısına 'Büyüteç ile 15 Temmuz' adlı sempozyuma katıldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ndeki sempozyumun açılışında bir konuşma yapanİbrahim Kalın, şunları söyledi:

Kalın, "Bir terör örgütünü def ederken yani, FETÖ'nün darbe girişimini dağıtırken aynı zamanda bir başka terör örgütü olan DEAŞ'a karşı 'de halkı için ve kendi güvenliğimiz için bir harekat başlattık. Harekat 55-56'ncı gününe girdi. Bu harekat son derece başarılı bir şekilde devam ediyor. Ta ki sınırlarımız bütünüyle güvence altına alınıncaya kadar ve Suriye halkı kendi köylerine, kasabalarına, şehirlerine bu harekat devam edecek.

KIYAMET TAM TERSİNE DEAŞ İÇİN KOPTU

Pazar günü bildiğiniz gibi teolojik anlamları olan kendilerine göre kıyamet savaşının kopacağını iddia ettikleri Dabık şehri de onların elinden alındı. Kıyamet filan kopmadı; tam tersine kıyamet DEAŞ için koptu. İyi de oldu. Bu terör örgütüne karşı mücadelemiz devam edecektir. Ancak aynı zamanda bir PKK terör örgütü ile de mücadelemiz devam ediyor. Büktün bunlara ortaya koyduğumuzda Türkiye bugün 3 terör örgütüyle PKK'ya karşı DEAŞ'a karşı, FETÖ'ye karşı mücadelede tek NATO üyesi ülkedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Kalın: Kıyamet DEAŞ için koptu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN