29 Ekim'de 'e yürüyecek

Genel Başkan Yardımcısı , "93 yıl önce temelleri atılan Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde, yine o temellerin atıldığı çatı olan Birinci Meclis'ten 'e bir yürüyüş gerçekleştireceğiz." dedi.

Giriş Tarihi: 20.10.2016 13:08
CHP 29 Ekim'de Anıtkabir'e yürüyecek

Genel Başkan Yardımcısı Tekin , parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda CHP'nin düzenleyeceği kutlamalara ilişkin bilgi verdi.

Parlamenter demokrasinin mabedinin TBMM olduğunu belirten Bingöl, "O nedenle 93 yıl önce temelleri atılan Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde, yine o temellerin atıldığı çatı olan Birinci Meclis'ten 'e bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Bu yürüyüşe parlamenter demokrasimizin savunucusu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacaktır. Bu yürüyüş sıradan yürüyüş, bir yıl dönümüne özgü yürüyüş değildir. Bu yürüyüş, Cumhuriyet'e ve demokrasiye olan bağlılığımızı kararlı bir şekilde göstereceğimiz bir yürüyüş olacaktır." ifadesini kullandı.

Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Çağdaş demokrasinin en iyi şekilde hayata geçirileceği hükümet şekli cumhuriyettir." dediğini hatırlatan Bingöl, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir. O nedenle ülke yönetimi bir şahsa, zümreye, gruba teslim edilemeyecek kadar kıymetlidir, önemlidir. Onun için biz, Cumhuriyet'e ve parlamenter demokrasiye olan bağlılığımızı ve kararlılığımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Başvurumuzu yaptık, resmi başvurumuz önemli ölçüde kabul görmüştür. Bizim kararlılığımız her halükarda bu yürüyüşü gerçekleştirmek noktasındadır ama yaptığımız başvuru da olumlu karşılanmıştır. Emniyet'in de sonuna kadar çok nitelikli bir güvenlik önlemi alacağına inanıyoruz. Bütün sivil toplum örgütlerimiz, sendikalarımız, meslek odalarımız, hemşehri derneklerimizin tamamı bayraklarıyla yüreklerinde taşıdıkları demokrasi ve cumhuriyet sevdasıyla oraya davetliler."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP 29 Ekim'de Anıtkabir'e yürüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN