Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menbiç’ten çıkmazsa çıkarmasını biliriz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (PYD/PKK) Menbiç’ten çıkmazsa biz Amerikalılara da söyledik. Kendi imkânlarımızla çıkarmasını biliriz

Giriş Tarihi: 26.10.2016
Menbiç’ten çıkmazsa çıkarmasını biliriz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "(PYD/ PKK) Menbiç'ten çıkmazlarsa biz Amerikalılara da söyledik. Kendi imkanlarımızla çıkarmasını biliriz." dedi. Çavuşoğlu, TV 24'te katıldığı programda gündemi değerlendirdi. Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve tüm uzmanların bölgede operasyon bittikten sonra PYDPKK'lıların Menbiç'ten çıkarılması konusunda sözünün olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu "Menbiç'ten çıkmazlarsa Türkiye girer mi?' sorusuna şöyle yanıt verdi: "Elbette... Biz Amerikalılara da söyledik. Kendi imkanlarımızla çıkarmasını biliriz. ÖSO kiminle mücadele ediyor? Kimden temizliyor bu bölgeyi? DEAŞ'tan. DEAŞ'a yönelik operasyonlar sürerken siz de geliyorsunuz ÖSO'ya sadırıyorsunuz. Bunların DEAŞ diye bir derdi yok. Bunların ajandası farklı.

KÜRTLERİ TEMSİL ETMİYOR
'deki Kürt kardeşlerimize de kucak açıyoruz. Onlarla da sürekli görüşüyoruz. Onlar da YPG'den nefret ediyorlar. PKK nasıl Türkiye'de Kürt vatandaşlarımızı temsil etmiyorsa, YPG de 'de Kürtlerin ekseriyetini temsil etmiyor. Hatta onlara da zulüm ediyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menbiç’ten çıkmazsa çıkarmasını biliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN