Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amerika'nın 'Reis' hazımsızlığı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını konu edinen 'Reis' filmini tanıtırken alçakça 'diktatör' hakaretini kullanan portalı IMDB'nın vukuatları bitmedi.

Giriş Tarihi: 27.10.2016 16:35 Güncelleme Tarihi: 27.10.2016 17:40
Amerika'nın 'Reis' hazımsızlığı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan 'Reis' filminin tanıtımında daha önce 'diktatör' gibi küstah bir tanım kullanan portalı 'IMDB' bu olayın ardından bir skandala daha imza attı. Gelen sert tepkilerin ardından bu ifade değiştirilirken bu sefer de yine Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'Gürcü eski mafya lideri' hakaretini kullandı.

KİMDİR BU IMDB?

Açılımı Internet Movie Database olan site, sinema filmleri ve televizyon dizileri ile birlikte birçok oyuncu hakkında bilgiler içeren 'çevrimiçi bir veri tabanı' olarak biliniyor.

1998 yılında alışveriş sitesi olan Amazon tarafından satın alınan IMDB'nin sahibi pozisyonunda Jeff Bezos bulunuyor. Bezos, Pentagon'un danışmanı ve The Washington Post gazetesinin yatırımcıları arasında da yer alıyor. The Washington Post gazetesi ise 15 Temmuz hain darbe kalkışması ile ilgili, olaydan 3 ay önce sayfalarına taşıdığı bir haberde böyle bir şeyin yaşanabileceğini yazmıştı...

Sinema Yazarı ve Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk IMDB'deki kirli ilişkileri Sabah.com.tr için yorumladı.

SİNEMA İŞİN VİTRİNİ. ARKASINDA İSE…

IMDB diye bir site var. 1990'da kurulmuştu. Filmler ve diziler hakkında bilgi alınan halka açık veri tabanı gibi duran bu site aslında 'nin Holywood üzerinden yürüttüğü emperyalist propagandalar için sakil bir enstrumandan başka bir şey değildi. Yıllar içinde çok patron gelip geçti IMDB'nin üzerinden. En son Amazon gurubunun borusunu üflüyorlar mesela. Patronların ismi farklı da olsa yaptıkları iş ve politikaları hiç değişmedi. Canlarını sıkan, kuyruklarına basan, istemedikleri kim varsa, kimin ipini çekeceklerse işaret fişeklerini buradan yaktılar hep. Bakmayın siz sinema, sanat gibi ince pozlar vermelerine. ABD, Irak işgaline hazırlanırken, Saddam'nın diktatör olduğunu, nükleer silah hazırlayıp dünyaya saldıracağını ilk bu sitedeki filmlerin notlarında okudu dünya.

MEL GİBSON VE CLİNT EASTWOOD'A OPERASYON

"Tutku" adında bir sinema filmi çekmişti. Bu filmde sözde İsa (as) hayatı anlatılıyordu. Siyonistler çok kızdılar bu filme. Mel Gibson'ın ipini ilk olarak bu siteden çekmişlerdi. 2004 yılıydı ve IMDB, Mel Gibson için demediğini bırakmamıştı. Sinema dünyası, "bu adam bir daha Hollywood'da stüdyoların kapısından giremez" dediklerinde ne kadar haklı olduklarını yıllar içinde hep birlikte şahit olduk. Aynı durum Clint Eastwood için de geçerli. İpinin çekildiğini ilk olarak İMDB yazmıştı.

IMDB ESKİ PARLAK GÜNLERİNİ ARIYOR

Sonra ne oldu? Holywood denilen canavarın ağzından çıkan, herkesin korktuğu ateş zamanla söndü. Tam neyi kastettiklerini kendilerinin bile bilmediği "Amerikan Kültürü" denilen tuhaf şeyin tozlu raflarından Marvell kahramanlarını indirdiler ama olmuyordu bir türlü. İhtiyar canavar kalkamıyordu ayağıya. Örümcek Adamlar, Kaptan Amerikalar hatta Ninja Kaplumbağalar bile çare olmadı bu çöküşe. Holywood çöktükçe, altında beslenen IMDB de çökmeye başladı. İşler eskisi kadar parlak değil artık.

FETULLAHÇI İMAM MEHMET YAŞA'NIN IMDB'DE NE İŞİ VAR?

İşler artık iyice kötüleştiği bir gün, "para gelsin de nereden gelirse gelsin" seviyesine kadar düştüler. O günler Fetullahçı Teröristlerin Türkiye'den çaldığı paraları Clinton'un adamlarına saçıp savurduğu günlere denk geldi. Fetullahçı Teröristlerin ABD Doğu yakası Elebaşlarından Mehmet Yaşa, Amazon içine biraz koklatınca ortak düşman Erdoğan hakkında yazılar yazmaya başladı. "Diktatör, Gürcü mafyası" gibi alçakça iftiraların hepsi Mehmet Yaşa tarafından satın alınmış satırlardır. Özellikle uzun yıllardır, Fetullahçılar tarafından kulaktan kulağa yayılan "Gürcü Mafyası" iftirası tercihen yazılmış stratejik bir cümledir. Fetullahçılar "biz burada da varız" diyorlar.

Şimdi asıl soru şu: IMDB denilen 7 kocalı operasyon sitesi, Fetullahçı palavralarıyla iflastan kurtulur mu bilimem ama biz çökmek üzere olan eski kafa operasyon çöplerini ne kadar ciddiye almalıyız?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerika'nın 'Reis' hazımsızlığı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN