Akın Atalay hakkında yakalama kararı!

Giriş Tarihi: 1.11.2016 18:37 Güncelleme Tarihi: 1.11.2016 19:01
Akın Atalay hakkında yakalama kararı!

Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerine yönelik terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işledikleri gerekçesiyle başlatılan operasyonda önce yurt dışına çıktığı belirlenen gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Terör örgütleri FETÖ ve PKK lehine suç işledikleri iddiasıyla operasyon başlatılan Cumhuriyet Gazetesi'nin İcra kurulu başkanı Akın Atalay tüm çağrılara rağmen polise teslim olmayınca hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ve adresinde arama yapılan Akın Atalay tüm çağrılara rağmen güvenlik güçlerine teslim olmayınca soruşturma savcısı harekete geçti. Operasyondan bir gün önce yurt dışına çıktığı belirlenen Akın Atalay hakkında Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nden soruşturma savcısınca yakalama talep edildi.

Talebi değerlendiren İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği Atalay hakkında yakalama kararı çıkardı. Kararda Akın Atalay'ın adresinde bulunamadığı, yurt dışında bulunduğunun öğrenildiği, kaçma şüphesinin var kabul edildiği belirtildi. Kararda ayrıca şüpheli Akın Atalay'ın gazeteyi yöneten Cumhuriyet Vakfı'nın yöneticisi olduğu, Cumhuriyet'in FETÖ ve PKK terör örgütlerinin lehine ve eylemlerini meşrulaştırıcı yayınlar yaptığı, Atalay'ın da bu yayınlardan sorumlu olduğu ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akın Atalay hakkında yakalama kararı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN