Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu'ndan İbadi'ye sert cevap!

Haddini aşarak Türkiye'ye yönelik çirkin ifadeler kullanan Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'ye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan çok sert açıklama!

Giriş Tarihi: 2.11.2016 14:01 Güncelleme Tarihi: 2.11.2016 14:18
Çavuşoğlu'ndan İbadi'ye sert cevap!

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin sınır güvenliği için aldığı önlemlere ilişkin hadsiz ifadeler kullanan Irak Başbakanı İbadi için "Bir terör örgütüne karşı mücadele edemiyorsun, zayıfsın, Ondan sonra da kabadayılık yapmaya kalkıyorsun, retorik içine giriyorsun" dedi.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin açıklamaları ile ilgili olarak da Çavuşoğlu şunları kaydetti:

"Irak'ın toprak bütünlüğünü, bağımsızlığını bizden daha güçlü destekleyen yoktur. Bugüne kadar ayrılma yönünde meyil gösterenlere de bu mesajı en güçlü şekilde biz vermişizdir. Başkaları gibi böyle mavi boncuk da hiçbir zaman dağıtmadık. Irak'ın güvenliği ve istikrarı bizim kendi güvenliğimiz ve istikrarımız kadar önemlidir. Buna da önem veriyoruz. Böyle diyen bir ülkeye, kendi içindeki sorunlar ya da bazı ülkelerin kışkırtmaları sebebiyle gelişi güzel açıklama yapmak doğru değil. Kaldı ki senin gücün varsa niye Musul'u terör örgütlerine teslim ettin? Sen madem bu kadar güçlüsün niye PKK yıllardır senin topraklarını işgal ediyor? Bir terör örgütüne karşı mücadele edemiyorsun, zayıfsın, Ondan sonra da kabadayılık yapmaya kalkıyorsun, retorik içine giriyorsun. Bunlar bizim için boş şeyler. Biz kendi tedbirlerimizi alacağımızı daha önceden ilan ettik. Şu anda da o tedbirlerimizi alıyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu'ndan İbadi'ye sert cevap!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN