Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beştepe'de sürpriz!

Giriş Tarihi: 3.11.2016 17:21 Güncelleme Tarihi: 3.11.2016 17:27
Beştepe'de sürpriz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile "Yaşayan İnsan Hazinesi" ilan edilen kişilere ödül ve beratlarını takdim etti. Takdim sırasında, atma türkü geleneğinde ödül almaya hak kazanan Osman Efendioğlu ve çırağı Ahmet Çakar kemençe eşliğinde, "Külliyede açıldı 15 Temmuz davası / Belasını bulacak Feto'su, PKK'sı / Çok yakında kopacak Feto'ların kafası / Ha bu mübarek vatan ecdadımın mirası / Reisim üstünüzde Allahımın duası / Mukaddes vatanımı kullanamaz başkası." ifadelerinin yer aldığı atma türkü örneği söyledi. Macahel Yaşlılar Korosu da yerel halk dansı eşliğinde türkü icra etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile "Yaşayan İnsan Hazinesi" ilan edilen kişilere ödül ve beratlarını takdim etti.

SÜRPRİZ TÜRKÜ

Törende, Rizeli atma türkü ustalarından Ahmet Çakar ve Osman Efendioğlu ödül almak için çıktıkları sahnede 15 Temmuz anısına 'o anda' yazdıkları türküyü seslendirdi. Atma türkü geleneğinde ödül almaya hak kazanan Osman Efendioğlu ve çırağı Ahmet Çakar kemençe eşliğinde, "Külliyede açıldı 15 Temmuz davası / Belasını bulacak Feto'su, PKK'sı / Çok yakında kopacak Feto'ların kafası / Ha bu mübarek vatan ecdadımın mirası / Reisim üstünüzde Allahımın duası / Mukaddes vatanımı kullanamaz başkası." ifadelerinin yer aldığı atma türkü örneği söyledi.

UZUN SÜRE ALKIŞLADILAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Kültür Bakanı Nabi Avcı da sanatçıların seslendirdiği türküye hayran oldu, uzun süre alkış tuttular.

ERDOĞAN'DAN ALMANYA'YA SERT TEPKİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beştepe'de sürpriz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN