Darbe şifresindeki 'Kemal' Kemal Batmaz mı?

Darbecilerin kullandığı "Kemal'i tanıyor musun?" şifresinin Akıncı üssünde darbeyi yöneten Kemal Batmaz'ın adından geldiği düşünülüyor... Fetullah Gülen'in darbe girişimini yönetmesi için görevlendirdiği ve en güvendiği 3 isimden biri olan Batmaz'ın ismini kalkışmanın şifresi yapmış olabileceği üzerinde duruluyor

Giriş Tarihi: 3.11.2016 11:42
Darbe şifresindeki 'Kemal' Kemal Batmaz mı?

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir bilgiye göre İstanbul'da FETÖ'nün darbe girişiminde SAT-SAS ve Kurtarma Sualtı Grup Komutanlığı'nda görevli askeri personele yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşanmış ve darbecilerin bir şifre kullandığı ortaya çıkmıştı.

BUNU SÖYLEYENE İTAAT EDİN

6 imamın her birinin kendine ait SAT-SAS grupları olduğu, 15 Temmuz'dan 2 gün önce askerleri evlerinde toplayarak darbe talimatı verdikleri, bazı komutanları alıkoymalarını istedikleri ve askerlere 'Kemal'i tanıyor musun?' parolasıyla gelen her talimatı koşulsuz yerine getirmelerini istediği ortaya çıkmıştı.

Kalkışmayı yöneten isimlerden birinin de Kemal Batmaz olduğunun ortaya çıkmasının ardından şifreli mesajda geçen "Kemal"in, Batmaz olabileceği değerlendiriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe şifresindeki 'Kemal' Kemal Batmaz mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN