‘Baba oğul kucaklaşması gibiydi’

15 Temmuz’da darbecilerin kullandığı tankların altına kahramanca yatan gazi Sabri Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabulünde yaşanan duygusal anları bu sözlerle anlattı

Giriş Tarihi: 4.11.2016
‘Baba oğul kucaklaşması gibiydi’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilk kez bir araya gelen 15 Temmuz'un simge kahramanlarından Sabri Ünal (34) "Baba şefkatiyle sarıldığını hissettim. Gerçek bir baba-oğul kucaklaşması gibiydi. O an hiç bitmesin istedim. Elimde olsa ona çok daha uzun sarılırdım. Onun sayesinde vatanımızda ne kadar çok 'çılgın imanlı Türk' yaşadığını gördük" dedi. O 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainlere direnen bir demokrasi kahramanı. Altunizade'de üzerine art arda gelen 2 tankın altına yattı ve darbe girişiminin simgesi oldu. Darbe girişiminde kolundan yaralanan Ünal ve anne-babası Emriye-Ahmet Ünal, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Erdoğan'la bir araya geldi. Daha önce 3 kez telefonda görüşen Erdoğan ve Ünal'ın fotoğraflara da yansıyan ilk kucaklaşması ise çok konuşuldu. Demokrasi kahramanı Ünal, o anları SABAH'a anlattı.

DAHA ÇOK SARILMAK İSTEDİM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yüz yüze görüşmeyi çok istedim ve uzun zamandır bunun hayalini kurdum. Annem ve babam ile birlikte Ankara'ya indiğimizde çok iyi ağırlandık. Önce sakindim. Ama cumhurbaşkanımızla görüşme vaktimiz yaklaştıkça heyecan katsayım artıyordu. Nitekim o an geldi ve birden bire aynı anda birbirimize sarıldık.
O an hiç aklıma gelmemişti bu derece duygusal bir an yaşayacağım. Ancak bir baba oğul kucaklaşması böyle olurdu. Hiç bitmesin istedim o kucaklaşma. Hatta daha çok sarılmak ağlamak istedim. Elini öpmek istedim. Ama gazilere el öptürmediğini biliyordum.
15 Temmuz gecesindeki kahramanlıktan dolayı bana ve aileme şükranlarını sundu. O gece çok büyük bir badire atlattığımızı ve şahsı olmasaydı, bizi sokağa çağırmasaydı ülkemizin şu an çok farklı bir konumda olacağını söyledim.
Onun sayesinde vatanımızda ne kadar çok çılgın imanlı Türk olduğunu gördük. Darbecilerin bu yaptıklarının yanına kâr kalmayacağını biliyorum. Cumhurbaşkanımızın bu konunun üzerine büyük bir kararlılıkla gittiğini daha iyi anladım.
Tedavi süreci de iyiye gidiyor. Fizik tedavilerim sürüyor. Her şey daha iyi olacak inşallah.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Baba oğul kucaklaşması gibiydi’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN