AYD'den Almanya'ya terör kınaması

Giriş Tarihi: 5.11.2016 13:35 Güncelleme Tarihi: 5.11.2016 13:43
AYD'den Almanya'ya terör kınaması

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan Alman Medyasının son günlerde yaptığı terör yanlısı haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

İşte Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan'ın Alman Medyası'na yönelik kaleme aldığı kınama açıklaması;

Teröre destek veren Alman Medyasını kınıyoruz?

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan Alman Medyasının son günlerde yaptığı terör yanlısı haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

Sinan Burhan'ın açıklaması şöyle;

Ülkemizin birlik ve bütünlüğü adına bağımsız yargı tarafından gerçekleştirilen gözaltı kararı ve tutuklamalar Alman Medyası tarafından çarpıtıldı. Tamamen bağımsız yargı tarafından alınan kararlar başta Bild Gazetesi tarafından Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a bağlandı. Almanya'nın Axel Springer Yayın Grubuna bağlı en yüksek tirajlı gazetesi Bild "Diktatör Erdoğan? Sırada Daha Ne Var?" başlığıyla bir haber yayınladı.

Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerin patlattığı bir tonluk bombayı görmeyen Alman Medyası Erdoğan'ı diktatör ilan etti. 15 Temmuz gecesi verilen 241 şehit hakkında tek kelime etmeyen, darbeyi kınamayan Alman Medyası PKK Terör örgütüne ve onun destekçilerine sahip çıktı. PKK'ya yardım ve yataklık yapan batılı ülkeler, PKK Terör örgütünün yaptığı katliamları görmezden gelerek yargının verdiği kararları yerden yere vurdular.

40 yıldır PKK'nın yaptığı katliamlara maddi destek veren batılı ülkeler ikiyüzlülüklerine yenilerini ekliyorlar. Fransa'da ve Belçika'da ortaya konan olağanüstü hali görmezden gelerek ülkemizdeki ohal uygulamalarını da eleştiriyorlar. Alman Devletinin uyguladığı şiddeti ortaya koyan TRT Türk'ü kablodan çıkaran, Akit Gazetesinin Almanya'da yayınlanmasına Müsaade etmeyen Alman hükümetine tek satır eleştiri getiremeyen Alman Medyası konu Türkiye olunca demokrat kesiliyorlar. Bizler Anadolu Yayıncılar Derneği olarak üyemiz bulunan 320 yerel medya kuruluşu adına bu çifte standardı kınıyoruz. Alman hükümet yetkilileri ve medyasını sağduyuya davet ediyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AYD'den Almanya'ya terör kınaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN