Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Artık belediyenin patronu halktır’

Batman Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Şevket Aksoy: Öncelikle bu kenti halkımız ile birlikte yöneteceğiz, sorunlarımızı elbirliğiyle aşacağız. Bunun için de halkımızın desteğine ihtiyacımız var

Giriş Tarihi: 6.11.2016
‘Artık belediyenin patronu halktır’

Terör faaliyetleri nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile kayyum atadığı Batman Belediyesi'nde çalışmalar hızla sürüyor. Batman'da kayyum olarak görev yapan Vali Yardımcısı Şevket Aksoy, SABAH'a konuştu. Kentte yapılan hizmetleri yerinde kontrol eden Aksoy, "Göreve geldiğimiz ilk günden beri kalite anlayışımızın iki önemli ayağı var, bunlardan biri hizmeti alan vatandaşlarımızın mutluluğu, ikincisi de hizmeti verenlerdir yani belediye çalışanlarının mutluluğudur" dedi. Aksoy, "Nasıl çalışmayanların, hizmeti sabote edenlerin belediyemizde yeri yoksa hizmeti gereğince yerine getirenlerin de haklarını ödemek durumundayız. Göreve 50 gün önce başladık. Tuvaletler girilemez durumdaydı, koridorlar sigara izmaritleriyle ve çamurlarla doluydu. Bunun sebebi ise burada çalışan işçilerin günde bir buçuk saat çalışıyor olmalarıydı. Milletin parasını, kamunun parasını savurmaya hiç kimsenin hakkı olmadığı gibi bizim de hakkımız yok, herkes işini yapacak" dedi.

'HALKIMIZLA YÖNETECEĞİZ'
Göreve başladığı günden bugüne kadar Batman halkına kendilerine verdikleri destek için teşekkür eden Aksoy, "İlk günden beri halkımızın güvenine mazhar olduk. Birlikte yapacağımız çok şey var. Birinci prensibimiz bu kenti halkımız ile birlikte yöneteceğiz, sorunlarımızı el birliğiyle aşacağız. Bunun için de halkımızın desteğine ihtiyacımız var. Belediyenin patronu halktır. Önümüzdeki günlerde bir temizlik kampanyası, yeni bir temizlik sezonu açacağız. Bundan sonra her ay tüm mahalle muhtarlarımızla bir araya gelip sorunlarımızı ve hizmetlerimizi birim ekibi amirlerimizle muhtarlarımızla birlikte değerlendirme yapıyoruz. Onların isteklerini ve önerilerini alıyoruz" diye konuştu.

VAN BELEDİYELERİ HALKLA BÜTÜNLEŞİYOR
İçişleri Bakanlığı'nca KHK ile görevlendirme yapılan belediyeler arasında bulunan Van'ın İpekyolu, Özalp ve Erciş belediyeleri ile Muş'un Bulanık Belediyesi, vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için imkanlarını seferber ediyor. Belediye başkanları, ilçelerdeki esnaf ve vatandaşları sürekli ziyaret ederek sıkıntılarını dinliyor. İpekyolu Belediyesi, Van Kalesi yanında endemik gül türlerini de arasında bulunduran 2 bin ağaçlı Gülistan Parkı'nı bakıma alarak yok olmaktan kurtardı. Belediye başkanlığına atanan Bulanık Kaymakamı Ömer Şahin "Sivil toplum örgütleri ile hareket ediyoruz. Önerilere açığız. Daha huzurlu, barışçıl yaşamayı arzuluyoruz" dedi.

Yusuf GÜNEŞ/SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Artık belediyenin patronu halktır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN