Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan batı ülkelerine: Sizinki hukuk da bizimki guguk mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada batı ülkelerinin HDP eleştirilerine cevap verdi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;

Giriş Tarihi: 6.11.2016 16:04 Güncelleme Tarihi: 6.11.2016 16:54
Erdoğan'dan batı ülkelerine: Sizinki hukuk da bizimki guguk mu?

"BİZ KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ"

Biz ülkemizde milletimizin bekası ve can güvenliği konusunda "Batı ne der?" , "Başkaları ne der?" diye düşünmeyiz. Batı bizim için hiç hayırlı bir rüya görmüş mü? 53 sene batının kapısında bekletilen bir Türkiye batıdan ne bekler? Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Şu değerli hocalarım öğrencilerini yetiştirsin. Biz bunları sollarız geçeriz.

"Batı ne der diye düşünemeyiz"

TÜRKİYE KENDİSİNE YENİ BİR YOL ÇİZMİŞTİR

Türkiye artık kendisine yeni yol çizmiş bir ülkedir. Bundan sonra bizim için şu ne der? Bu ne der? diye bir sorun yoktur. Artık bizim için ülkemizin geleceği için ne gerekiyorsa biz onu yaparız.

SİZİNKİ HUKUK DA BİZİMKİ GUGUK MU?

Şimdi gelip buralarda bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Sonra burada gelip yargıya müdahale etmeye çalışıyorlar. Ya burası hukuk devleti. Size gelince biz size bir şeyler söyleyince "Burası hukuk devleti. Müdahale edemeyiz" falan filan.. Sizinki hukuk da bizimki guguk mu?

"SİZİNKİ HUKUK DA BİZİMKİ GUGUK MU"

BASKILAR, MANŞETLER, KARİKATÜRLER UMRUMUZDA DEĞİL

Böyle baskılarla, gazetelerle, karikatürize ederek, diktatör diyerek falan filan bizi hizaya getirecekler, biz geri adım atacağız. Boşuna yorulmasınlar. Bunları biz iyi biliyoruz. Hiç umrumda değil. Bir kulağımdan girer bir kulağımdan çıkar. Milletim ne diyor. Ben buna bakarım. Milletime efendi değil hizmetkar olmaya geldim derken bunu kastediyordum. Bunu anlayacaklar.

İfade vermek üzere gözaltına alınan ve tutuklanan milletvekilleriyle ilgili batı ülkelerinden gelen tepkileri hep birlikte gördük görüyoruz. Rahatsız olanlar mı, kaygılı olanlar mı, hatta derinden kaygı duyanlar mı ararsınız... Türkiye'nin demokrasiden uzaklaştığını, hoşgörülebilir seviyenin ötesine geçtiğimizi söyleyen mi ararsınız daha neler neler. Siyaseti böyle söyler de medyası geri kalır mı? Onlar da döşenmişler.

Özellikle bir tanesinin tutuklananlardan birisi için Obama benzetmesine çok güldüğümü söylemem lazım.

EY BATI BUNLARI DUY BAKALIM

Bir darbe girişimini vatandaşlarıyla bertaraf ederken onlardan ses çıkmadı. Gelip destek vermeyi bırakın, Şöyle laf olsun kabilinden bir telefon bile gelmedi. Madem konu PKK; öyleyse meseleyi o açıdan da ele alalım. Sadece Temmuz 2015'ten bu yana 787 güvenlik 312 sivil vatandaşımızı şehid etti. Bu eylemlerde 4000'den fazla güvenlik görevlisi 2 binden fazla sivil vatandaşımız yaralandı.

Türkiye terör örgütüne karşı pek çok batı ülkesinin 2 Dünya savaşından bu yana görmediği yaşamadığı çapta bir mücadele verdi. Ve bu örgütlerin hepsinin elindeki silahlar batının silahları. Ya siz kimi kandırıyorsunuz? Bunları veriyorsunuz bunlara.

UMRUMUZDA DEĞİL

Bunlarla ilgili kimsenin endişe, kaygı ifadelerinize rastlamadık... Hadise onlara destek verenler olunca birden ortaya dökülüyorsunuz. Hal böyle olunca da ifadeye gelmeyenler ve alınanlar için feveranları da açıkçası umrumuzda değil.

"UMURUMUZDA DEĞİL"

ŞİMDİ DİYECEKLER Kİ

Şimdi diyecekler ki siyasi konular başka, terör konuları başka. Aralarında Milletvekili adayları ilçe başkanları olan bir çok siyasetçi terör örgütü tarafından katledildi. Gözaltına alınma değil bakın direkt öldürülme. Peki bunlar öldürülürken aynı çevrelerin en küçük kaygılarını, derinliğinden vazgeçtik şöyle yüzeysel bir endişesini duydunuz mu? Ötekiler siyasetçi bunlar değil mi? Ötekiler insan bunlar insan değil mi?

14 yaşındaki Yasin Börü'yü binadan aşağı attılar üzerinden geçtiler... Böyle şehid ettiler. Ses var mı? Yok! Bütün bunları söylerken elbette karşımızdakilerin kafasındaki niyetleri bilmiyor değiliz. Belçika mahkemesi PKK'nın eylemlerini terör suçu değil de silahlı mücadele kapsamında gördüğünü ifade etmiş. Bunların ben aklını neyle yediklerini bilemiyorum. Üst düzey tüm yöneticilerinin Avrupa'da cirit attığı PKK'nın nasıl bu kadar rahat ettiğini biz de böylece anlamış olduk.

"ŞİMDİ DİYECEKLER Kİ SİYASİ KONULAR BAŞKA"

BATI KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR...

Açıkçası batı dünyası bir süredir kendi eliyle kendi sonunu hazırlayacak uygulamalar içerisindedir. Bumerang gibi dönecek bir gün onları da vuracak. Terör karşısındaki ilkesiz, ikircikli, riyakar tutumu bu sonucu getirir. Batının geçmişinde zaten var olan İslamofobi gibi hastalıklar yeniden nüksetmeye başladı. İşte Akdeniz'de ölen o insanları görüyorsunuz değil mi? Tamamen kendi yanlışların ürünü olan küresel ekonomik krizin üstesinden gelen bu savrulma ortak geleceğimizi tehdit ediyor. Oluk olul müslüman kanı akıtacak olan politikaları sinsice dayatanların kendi refahları için dünyanın kalanını kan ve ateşe boğarken insanlıktan biraz daha uzaklaştığını bilmelidir.

"BATI KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan batı ülkelerine: Sizinki hukuk da bizimki guguk mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN