Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü darbeciler halkın gücünü hesap edemedi

Giriş Tarihi: 6.11.2016
FETÖ’cü darbeciler halkın gücünü hesap edemedi

Başbakan Yıldırım: Darbeciler tankları çalmış, silahları almış, asker içinden hainleri ayarlamıştı. Her şey tamamdı. Ancak onların hesap etmedikleri bir şey vardı. O da Hakk’ın hesabı ve halkın gücü

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı ve Asya Ülkeleri Siyasi Partiler Birliği (ICAPP) ortaklığında düzenlenen, Göç ve Mülteciler Uluslararası Konferansı'na katıldı. Konferansta konuşan Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
HESAP EDEMEDİLER: 15 Temmuz gecesi Türkiye için karanlık bir geceydi ama Allah'a şükür çok uzun sürmedi, karanlığın ardından aydınlıkla ülkemizi buluşturduk. Demokrasimiz, milletimiz kazandı, darbeciler kaybetti. Halbuki, darbeciler her şeyi hesap etmişti. Uçakları, tankları çalmışlar, silahları almışlar, asker içinden de bazı hainleri ayarlamışlardı. Her şey tamamdı, artık önlerinde hiçbir engel kalmamıştı ancak onların hesap etmediği bir şey vardı. Hakk'ın hesabı ve halkın gücü. O güç ki tankın da topun da tüfeğin de karşısında göğsünü siper ederek bayrağına, ülkesine, milletine, demokrasisine sahip çıktı.
İNSANLIK ÖLÜYOR: Göç ve göçmenlik sorunu yöresel veya bölgesel bir mesele olmaktan çıktı, küresel bir konu haline geldi. Hal böyleyken bu küresel kanayan yaraya kayıtsız kalmak, aslında Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi göçlerde sadece insanlar ölmüyor, yavaş yavaş insanlık ölüyor.
SURİYE'DEKİ DRAM: Suriye'de son 5-6 yıldır yaşadığımız olay, büyük bir insanlık dramı. Ne yazık ki uluslararası camia, başta BM olmak üzere gelişmiş ülkeler bu yaşanan drama, bu yaşanan vahşete karşı yapabilecekleri halde, ellerinden geldiği halde bir şey yapmıyorlar ve bu insanlık suçuna seyirci kalıyorlar.
İPE UN SERİLMEMELİ: Sayın Cumhurbaşkanımızın "Dünya 5'ten büyük" derken dikkati çekmek istediği nokta da budur. BM Ana Sözleşmesi'nin yenilenmesine ve günün şartlarına göre daha katılımcı bir hale getirilmesine yönelik çalışmalar artık ipe un sermeden sonuçlandırılmalıdır.
İNSANLIK DRAMINA ORTAK OLUN: Ülkelere buradan çağrıda bulunuyorum, "Gelin bu insanlık dramına ortak olun." Ortak olamıyorsanız hiç değilse bu gözyaşlarının dinmesi için, bu kadar insanın günahsızca ölmesine engel olun. Sizin hükümranlığınızı, alanınızı genişletmekten daha önemli olan bölgedeki insanların hayatıdır, huzurudur, barışıdır.

'Terörle amasız mücadele veriyoruz'
"Uzun yıllardan beri terörle amansız mücadele veriyoruz. Daha dün (önceki gün) patlatılan bomba yüklü araçla 10 sivil-polis kardeşimizi yitirdik, yüzlerce yaralılarımız oldu. Bir yandan milletimizin birliği sağlamak için ülkemizi tehdit eden PKK ve FETÖ ile mücadelemizi sürdürürken, bir yandan da kardeşlerimize kucak açarak, hayata tutunmalarına katkı sağlıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü darbeciler halkın gücünü hesap edemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN