Şırnak ve Hakkari'de 17 terörist öldürüldü

Giriş Tarihi: 6.11.2016 12:07 Güncelleme Tarihi: 6.11.2016 12:07
Şırnak ve Hakkari'de 17 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik icra edilen operasyonlarda Şırnak’ta 14, Hakkari’de ise 3 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca Bitlis ve Ağrı'da da örgüte yapılan operasyonlarda çok sayıda mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi.

TSK'dan 5 Kasım 2016 tarihinde icra edilen operasyonlara ilişkin yapılan açıklamada, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde devam eden operasyonlarda bölücü terör örgütü PKK mensubu 3 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Operasyonlarda ayrıca 4 el yapımı patlayıcı imha edildi, tespit edilen 3 ayrı sığınak içerisinde 12 adet roketatar mühimmatı, 500 adet Dokça uçaksavar silahı mühimmatı, 300 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 2 bin 100 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 11 adet el bombası, 60 litre mazot, ses kayıt cihazı ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında ise bir adet 81 milimetrelik havan ele geçirildi.

ŞIRNAK'TA 14 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şırnak'ta devam eden operasyonlarda, PKK mensubu 8 terörist etkisiz hale getirildi. 6 el yapımı patlayıcı imha edildi, biri 15 odalı olmak üzere tespit edilen 2 ayrı sığınakta; bin 535 kilogram amonyum nitrat, 3 ton gıda malzemesi, 263 çift ayakkabı 876 çift çorap, 130 adet iç çamaşırı, çok miktarda muhtelif temizlik ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

Silopi'de üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 6 terörist, icra edilen topçu atışları ile etkisiz hale getirildi. Beytüşşebap'ta icra edilen operasyonda tespit edilen bir sığınak içerisinde 235 adet Doçka uçaksavar silahı mühimmatı ile çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Uludere'de güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki ayrı sığınak içerisinde, 10 kilogram amonyum nitrat, 2 adet tüp, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

AĞRI'DA DA OPERASYON
Doğubayazıt'ta devam eden operasyonda, 6 adet büyük tüp ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

BİTLİS'TE PATLAYICILAR İMHA EDİLDİ

Tatvan'da güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında, 3 ayrı sığınak içerisinde 30 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi, tespit edilen iki el yapımı patlayıcı ise imha edildi. Güvenlik güçlerince icra edilen yol aramalarında, Mardin'in Nusaybin ilçesi ve Van'ın Başkale ilçesinde toplam 2 el yapımı patlayıcı imha edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak ve Hakkari'de 17 terörist öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN