Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kerkük'te "DEAŞ tehdidi" devam ediyor

Giriş Tarihi: 7.11.2016 17:20

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro üyesi Şeyh Cafer Mustafa, Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ tehdidinin hala devam ettiğini belirtti.

Aynı zamanda Peşmerge'nin üst düzey komutanlarından Mustafa, Kerkük kentinde düzenlediği basın toplantısında, "DEAŞ, Kerkük için hala tehlike arz ediyor. Kent merkezinden sadece 35 kilometre mesafede yer alan örgüt militanları, güneydeki elektrik santralleri ve petrol kuyuları için ciddi bir tehdittir." dedi.

Mustafa, DEAŞ'ın kent merkezi ve güneyindeki uyuyan hücreleri vasıtasıyla tekrar saldırıya geçme ihtimali olduğunu belirterek, söz konusu tehlikenin bertaraf edilmesi için Havice ilçesinin örgütten kurtarılması gerektiğini dile getirdi.

DEAŞ'ın 10 Haziran 2014'ten bu yana elinde tuttuğu Havice ilçesinin kurtarılmasında Peşmerge değil Irak ordusunun öncelikli olacağını söyleyen Mustafa, Musul'u kurtarma operasyonu sebebiyle henüz bu yönde bir adım atılmadığını kaydetti.

Terör örgütü DEAŞ militanları 21 Ekim gecesi Kerkük kent merkezine sızarak, güvenlik güçleri ve sivillere saldırmıştı. DEAŞ militanları ve güvenlik güçleri arasında yaşanan şiddetli çatışmalar iki gün boyunca sürmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerkük'te "DEAŞ tehdidi" devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN