Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yanlıştan dönün

Başbakan Yıldırım Erzincan ve Bayburt’ta halkla buluştu. HDP’ye “Yanlıştan dönün millete gelin” diye seslenen Yıldırım, başkanlık sistemiyle ilgili olarak da, “Başkanlık gelince şer odakları bitecek” mesajı verdi

Yanlıştan dönün
Başbakan Binali Yıldırım beraberindeki 6 bakanla birlikte, 159 milyon liraya mal olan 18 tesisin temel atma ve açılışını yapmak üzere geldiği Bayburt'ta halka seslendi. Bayburt'un AK Partiye kurulduğu ilk günden bu yana en büyük desteği verdiğini ve vermeye de devam ettiğini söyleyen Yıldırım, "Madem ki Bayburtluyuk, başkanlık istiyrük. Her zaman olduğu gibi sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Siz bize sahap oldunuz, biz de size sahap olacağız" diye konuştu.

TERÖRE DESTEK VERİYOR
HDP'ye yönelik soruşturmaya ilişkin değerlendirmede bulunan Başbakan, "HDP mecliste halka hizmet etmiyor, teröre destek veriyor. Yıllardır teröre karşı olduğunuzu açıklayın dedik tek kelime etmediler. İnsanları sokağa çağırdılar. Çıkan olaylara da bir cevap vermediler. Ne pişmanlık duydular nede terörü lanetlediler. Yatırım için gönderilen paraları teröre aktardılar. İnsanlara hayatını dar ettiler. Mahkeme tarafından ifadeye çağrılınca mahkemelere meydan okuyup gelmeyiz dediniz. Siz niye mahkemeye gitmiyorsunuz. Hukuk herkes için lazım herkes hukukun önünde eşit o halde kuzu kuzu gideceksin yoksa olanlardan şikayet etmeyeceksin" dedi. HDP'ye "yanlıştan dönün millete gelin" mesajı veren Yıldırım, "İfadeni vermiyorsun mahkeme ifaden den vazgeçip dosyayı bir kenara atmaz, ifadeni alacak ya berat edersin ya da suçun karşılığını görürüsün. Bize kapatılma davası açıldı biz tanımıyor muyuz dedik. Biz savunmamızı yaptık mahkeme kapatmama kararını verdi. Hukuka riayet her vatandaşın görevidir. Bunu yapmazsan hukuk gereğini yapar" ifadelerine yer verdi.

ZATEN ARA SIRA GELİYORLAR
HDP'liler "Meclis'e gelmeyeceğiz" diyorlar zaten ara sıra geliyorlar. Milletin vekaletini alanlar milletin hizmetini yapacaklar. Siz milli iradeyi tanımazsanız millet de gereğini yapar. Yol yakınken bu yanlıştan dönün gelin meclise her şeyi söyleyin. Mesele siyaseti teröre kalkan olarak kullanmaktır. Hiçbir siyasetçi terör faaliyetlerinin içine giremez. Milletin seçtiklerinin görevi millete hizmet etmektir. Teröre destek vermek değildir. Hukuk devletinde yanlış yapan hesabının sonuna kadar verir. Milletin dişinden tırnağından artığı vergileri terör örgütlerine gönderenler bunun karşılığını görecekler. Başka çaresi yok. Önümüzde önemli bir gündem var. Anayasa değişikliği ile Türkiye'yi güçlü iktidar ve güçlü cumhurbaşkanlığı ile yola devam edeceğiz" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA: TERÖRE SAHİP ÇIKMA
Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'da Et ve Süt Kurumu Erzincan Tavuk Kombinası ile Erzincan Atletizm Pisti açılışlarının yanı sıra Genç Çiftçi Projesi kapsamında hayvan dağıtımı ile Türkiye genelinde 40 ilçeye doğalgaz dağıtım törenlerine katıldı. Törende bir konuşma yapan Başbakan Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'lilerin gözaltına alınıp tutuklanması sonrası yaptığı açıklamalara cevap verdi. Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Bir yandan FETÖ, bir yandan BETÖ, bir yandan DHKP-C minimum şer odaklarıyla amansız mücadele ediyoruz" diyen Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'na seslenip "Demokrasiye sahip çıkmak, teröre sahip çıkmamakla olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanlıştan dönün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN