Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP skandal bildiriyi bütün dünyaya gönderdi

CHP geçtiğimiz günlerde FETÖ, PKK, HDP ve Cumhuriyet gazetelerine yapılan operasyonları bahane ederek skandal bir bildiriye imza atmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisi üzerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu bildiriden geri adım attı. Ancak bugün CHP'nin bu bildiriyi mail üzerinden tüm dünyaya servis ettiği ortaya çıktı. Sabah.com.tr'nin ortaya çıkardığı bu İngilizce bildiri metnine Türk dış politikasını yakından takip eden eski bakanlardan Bülent Akarcalı sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 10.11.2016 16:18 Güncelleme Tarihi: 10.11.2016 16:53
CHP skandal bildiriyi bütün dünyaya gönderdi

İŞTE BÜLENT AKARCALI'NIN CHP'NİN TÜM DÜNYAYA SERVİS ETTİĞİ KAOS BİLDİRİSİNE VERDİĞİ TEPKİDEN BAZI BAŞLIKLAR:

TAM BİR REZALET!

Bu tam bir rezalettir. Türkiye tam bağımsızlığını kazandırmış Atatürkümüzün vefatının 98. yılında bu hareket büyük bir utanç kaynağıdır, Atatürk'ün siyasi mirasına yapılmış en büyük ihanettir.

Yurt içinde her vatandaş, her kurum, her siyaset adamı, her siyasi parti uygun gördüğü, inandığı her durumu konuyu hukuk ve ahlak kuralları çerçevesinde eleştirme hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Yazar, çizer, mektup gönderir, tv de radyo da konuşur, sosyal medyada bu görüşlerini yayar. Beğenen okur beğenmeyen okumaz veya karşı görüş bildirir. Bu bizim kendi içişimizdir.

BİR SİYASİ PARTİ BUNU YAPARSA ADI MANDACILIKTIR!

Türkiye de var olan yabancı basın, diplomatik kurumlar kendi imkanlarıyla eriştikleri bu bilgileri derler, ülkesine bildirir haber yapar. Bu da onların işidir.

Ama bir siyasi parti, haklı olduğuna inanarak yaptığı çok ağır eleştirleri, İngilizceye çevirip yabancı misyonlara servis ederse bunun adı Mandacılıktır. Yani başka ülkelerin himayesine sığınmadır, kendini yetersiz kabul ve ilan edip şikayet ettiği durumu düzeltmekten aciz olduğunu ve yardım edecek yabancı güçlere boyun eğeceğini açıklamaktır.

CHP TÜRKİYE DÜŞMANLARINI HAKLI ÇIKARDI!

Ülkemizde zaten küstahca hareket eden kimi Büyükelçileri açıkca içişlerimize karışmaya davet etmek ve onların kabul edilemeyecek hareketlerini meşrulaştırmaktır. Gazetelerde Atatürk'ün kurduğu ve Genel Kurulunda " Hakimiyet kayıtsız şartsız Milletin'dir"" yazan TBMM'in HDP Grup Salonu sıralarında oturan elçileri görünce çok üzülmüş ve de öfkelenmiştim. Eski sömürge valileri gibiydiler. CHP bildirisini İngilizceye çevirip onlara göndermiş olması bu küstah kişileri maalesef haklı çıkardı.

CHP'NİN BU BİLDİRİSİ İLE 10 KASIM'DA İKİ MATEM YAŞADIK!

Bunu belki de sonuçlarının ne olacağını düşünmeden yaptı. Ama yaptı. 10 Kasım'da iki matem yaşadık. Biri Mustafa Kemal'in vefatı diğeri ise CHP'nin Mandacılık anlayışına sığındığını görmek oldu

İŞTE CHP'NİN TÜM DÜNYAYA GÖNDERDİĞİ SKANDAL KAOS BİLDİRİSİNİN GİRİŞ SAYFASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP skandal bildiriyi bütün dünyaya gönderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN